Alkohol i houby trávení nadměrně zatěžují, dohromady ale vytvoří smrtelnou kombinaci

Stává se, že vynikající podzimní večeři, ve které vládnou houby, chceme zapít vínem. Bohužel zapíjet alkoholem houby je hrozný nápad. Vysvětlíme vám, proč byste si měli dávat pozor na tuto nebezpečnou kombinaci.

Podzimní kuchyně

Podzimní kuchyně obsahuje hlavně čerstvě nasbírané houby. Jídla a omáčky, ve kterých vládnou hříbky, lišky nebo jiné houby, jsou určitě oblíbenou možností přípravy chutné večeře, kdy je úroda hub v lese nadměrná. Mělo by se však pamatovat na to, že houby v kombinaci s alkoholem mohou způsobit zažívací potíže.

Doporučený článek:  "Jestli to okamžitě neuhasíte, zavolám na vás policii a hasiče," obořil jsem se na důchodce pálícího listí

Pití alkoholu s jídly, která obsahují houby, může vést k závažným trávicím obtížím. I když chuť sklenky červeného vína na hovězí maso v houbové omáčce funguje perfektně, není to nejlepší řešení z hlediska zdraví. Alkohol snižuje specifický houbový protein natolik, že se stává nestravitelným.

Zdroj obrázku: Freepik

Závažné problémy

Otrava jídlem v důsledku požití hub neovlivňuje jen druhy, které se považují za jedovaté. Dokonce i jedlé houby kvůli vysokému obsahu vlákniny mohou být obtížně stravitelné. Člověk nemá schopnost strávit chitin, který buduje buněčnou stěnu houby. Přestože má pozitivní vliv na přechod střevního obsahu, má také vliv na tvrdost hub a snížené vstřebávání minerálů a vitamínů v nich obsažených.

Doporučený článek:  "Když vidím co tu prodáváte, radši zajdu s pilkou do lesa," odvětil jsem prodejci vánočních stromků

Protože alkohol snižuje houbový protein v žaludku, stává se ještě odolnějším vůči trávicím šťávám, a tak ještě delší dobu zůstává v žaludku. Pamatujte, že nejnebezpečnější je konzumovat alkohol ihned po konzumaci černíku. Tato houba obsahuje kokarcin, látku, která zastavuje proces rozkladu ethylalkoholu v těle. To může představovat hrozbu pro zdraví, a dokonce i pro život.

Zdroj: https://www.canada.ca/en/health-canada/services/food-safety-fruits-vegetables/mushrooms.html

Podobné články:

Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohybNěkteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohyb

Komáři jsou jedním z nejvíce nenáviděných druhů hmyzu. Znepříjemňují nám život především na jaře a v létě a z večerního kempování nebo venkovní party dokážou udělat noční můru.

Silnou imunitu, rychlý metabolismus i dobrou náladu: to vše vám dá obyčejný šípekSilnou imunitu, rychlý metabolismus i dobrou náladu: to vše vám dá obyčejný šípek

Divoká růže získala velké uznání a přezdívku nativního super produktu. Její plody jsou bezkonkurenční, pokud jde o obsah vitamínu C, který je rozhodující pro nastartování imunitního systému. Nutričně hodnotná a