„Chci na ten nákup slevu, nebo vám zařídím nepěknou reklamu po celém okolí,“ sdělila mi nakupující žena

Člověk není stroj a nikdy nedokáže uhlídat vše. Čas od času mu prostě něco uteče. Ale aby z toho druhá osoba chtěla profitovat a dokonce přišla s taktikou vydírání? Ano, i s tím se člověk v obchodě bohužel musí setkávat. Nikdy jsem nepochopil, kde se mezi lidmi bere taková míra netolerance.

Jsem majitelem malého obchodu v našem malém městě. Mám tu všechno, co lidé potřebují pro každodenní život – pečivo, salám, sýr a trochu ovoce a zeleniny. Vím, že nemohu konkurovat velkým supermarketům, ale snažím se nabídnout lidem dobrý servis a kvalitní zboží. A hlavně když jim doma něco chybí a nechtějí jet daleko do marketů, většinou to najdou u mě. je to takový základní „vesnický“ sortiment“.

Doporučený článek:  Přesahující větve ze sousedova pozemku lze řešit soudně nebo domluvou

Jednoho dne se mi ale stala nepříjemná situace. Jedna zákaznice mě upozornila, že mám na pultu nahnilé banány. Samozřejmě jsem se hned omluvil a slíbil, že je vyhodím. A to jsem obratem udělal. Myslel jsem si, že to je vše, co musím udělat, ale ona chtěla více. „Dejte mi na nákup slevu, nebo vám udělám negativní reklamu po celém městě,“ řekla mi. „Mám to vyfocené a během okamžiku je pověsím na sociální sítě.“

Doporučený článek:  Kysané zelí patří do zdravého jídelníčku pravidelně

Byl jsem šokován. Chtěla slevu za to, že jsem měl na pultu dva staré banány. Ano, přehlédl jsem je, nevěděl jsem o nich, ale to se prostě stane. Člověk nemůže mít oči všude. Připadalo mi to jako vydírání. Můj obchod je můj život a snažím se v něm udržovat co nejlepší standardy. Nemohl jsem připustit, aby mi někdo takhle vyhrožoval.

Tak jsem jí řekl, že ji nevyhovím a že místo slevy nedostane nic. Byl jsem rozhodný a řekl jsem jí, že takové chování v mém obchodě nebude tolerováno. Ukázal jsem jí dveře a nakonec jsem ji vyhodil z obchodu. A bylo mi úplně jedno, co dál udělá.

Doporučený článek:  Jantaru si lidé cení po tisíce let. Díky tinktuře můžete jeho jedinečné účinky využít i vy

Celá situace mě dost rozrušila. Jsem si vědom, že v malém městě může být každý názor zákazníka důležitý pro pověst obchodu, ale nemohl jsem dovolit, aby mě někdo vydíral kvůli malému přehmatu. Myslel jsem, že základem jakékoliv lidské komunikace je chovat se slušně a mile, ale jak ona na mě, tak já na ni. Jestli tohle dělá všude, myslím že asi jo, tak lituji ostatní živnostníky.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Podobné články:

Alkohol se podepíše nejen na játrech. O slovo se přihlásí i cukrovka a nadváhaAlkohol se podepíše nejen na játrech. O slovo se přihlásí i cukrovka a nadváha

I když všichni dobře víme, že alkohol poškozuje zdraví, stále zůstává nejoblíbenějším stimulantem. Pivo pité v horkých dnech, víno k relaxaci nebo svatební přípitek jsou součástí mnoha kultur.

10 nejzdravějších druhů zeleniny, které by se měly na jídelníčku objevovat pravidelně10 nejzdravějších druhů zeleniny, které by se měly na jídelníčku objevovat pravidelně

Zelenina je klíčovou součástí zdravé stravy a může přinést mnoho výhod pro vaše zdraví. Existuje řada druhů zeleniny, které jsou zvláště výživné a bohaté na živiny. V tomto článku se