Chtěla jsem síť proti hmyzu. Místo toho jsem koupila předražený sušák na ovoce

Hmyz v domě nebo bytě je problém. Ideální je ho tam vůbec nepouštět. Třeba pomocí speciálních sítí. Když koupíte špatnou, máte z ní úplně jiný produkt, než jste původně chtěli. Jenom ta vysoká cena vám bude trochu vadit. Ale co se dá dělat.

Špatně jsem si vyměřila balkonové dveře a koupila do nich síť, která nepasuje. Být to obyčejné řešení za pár stovek, až tolik mě to samozřejmě netrápí. Ale já koupila variantu s hliníkovým rámem, která se přímo montuje na balkonové dveře. No a když jsem se pokoušela síť proti hmyzu nasadit, zjistila jsem, že mám jinou velikost.

Obchod mi zboží zpátky nevezme

Mám na všechno dost času, a tak tomu bylo i v případě téhle sítě. Kupovala jsem ji v akci už v lednu s tím, že jakmile bude přijatelnější počasí, tak ji vyzkouším. Nestalo se. Já na to zapomněla a k montáži jsem se rozhodla až tento týden. Tedy několik měsíců po nákupu.

Doporučený článek:  Vyzdvihovaný olivový olej není ten nejlepší. Přinášíme důvody, proč sáhnout po řepkovém

Spojila jsem se s obchodem, jestli by mi nevyšel vstříc a nevzal by mi zboží zpět i přesto, že od nákupu uplynulo několik měsíců. Bohužel mi vstříc nevyšel. Ale chápu je, prý to byl doprodej, tohle zboží už nemají, a tak se jim nechce brát ho ode mě znovu na sklad bez jistoty, že ho prodají.

Tak mám sušičku

No a co se sítí proti hmyzu teď? Ano, můžu ji prodat, ale jen těžko za ni dostanu původní cenu. Sice je to moje hloupost, ale nechci být ve ztrátě. Tak jsem přemýšlela, co s tím. A napadla mě geniální věc. Když už mi síť proti hmyzu s hliníkovým rámem nepasuje do mých balkonových dveří, tak co ji využít jinak?

Doporučený článek:  Kočky vypadají chladně a nepřístupně. Přitom se svým páníčkem dokážou vytvořit skutečné pouto

A protože ráda dělám homemade produkty, co začít se sušením ovoce? A nejenom ovoce, ale třeba i zeleniny nebo hub či bylinek. Zkoumala jsem provedení dané sítě a vypadá to, že se pro mé účely dokonale hodí. Ve slunečných dnech ji hodím na balkon, jinak ji můžu nechat doma, opřenou mezi dvěma židlemi.

Lepší než nic

Je to sice provizorní řešení, možná si budu připadat jako ve velkovýrobě sušeného ovoce, ale pořád lepší než nechat drahou síť proti hmyzu nechat hozenou ve sklepě, nebo ji dokonce vyhodit. A proč se dělím o svou hloupost takto veřejně? Možná nejsem jediná, kdo si to špatně vyměřil a řeší teď stejný problém. A tak může síť místo na hmyz využít k tomu, aby si nasušil ovoce či zeleninu do zásoby. A to tím nejpřirozenějším způsobem, který moderní sušičky nikdy nenabídnou.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek

Podobné články:

Zdravé srdce i celý oběhový systém: chia semínka jsou zázrak, který si můžeme dopřát každý denZdravé srdce i celý oběhový systém: chia semínka jsou zázrak, který si můžeme dopřát každý den

Chia semínka jsou oblíbenou ingrediencí lahodného pudinku s kokosovým mlékem. Málokdo však ví, že jsou nejen chutná, ale také velmi zdravá. Pravidelně konzumovaná chia zlepšují práci žil a srdce. Stojí