„Chtěli bychom tady nejprve týden žít, potom byt možná koupíme,“ překvapili jsme makléře při výběru nemovitosti

Dávat někomu předražený nájem už rozhodně nechceme. Ty stejné peníze můžeme dát bance za hypotéku a za pár desítek let bude ta nemovitost naše. Takhle nějak probíhaly první úvahy o tom, že začneme bydlet ve vlastním. Ale sehnat dokonalé bydlení není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Kdo si nemovitost hledal, dá mi za pravdu.

Když s partnerem začneme mluvit o koupi bytu, většina lidí se na nás dívá, jako bychom byli z Marsu. Ale já si myslím, že když se chystáte investovat několik milionů korun, je prostě nutné být pečlivý. A tak jsme si s Davidem řekli, že budeme byt vybírat po svém.

Prolistováváme inzeráty jak o závod, obvoláváme, mailujeme, domlouváme prohlídky. A pak, když už na tu prohlídku dojde, vytasíme náš speciální požadavek – chceme v bytě strávit týden. Jen tak, na zkoušku. Při té první reakci makléřů si vždycky připadám jako mimozemšťan. „Opravdu týden?“ většinou se zeptají s výrazem, jako bych právě navrhla něco ilegálního.

Doporučený článek:  Pomerančová kůra ovoní pokrmy, hodí se také do domácího sirupu

Vysvětlujeme jim to pořád dokola. Že ano, je to neobvyklé, ale je to náš způsob, jak poznat byt se všemi jeho klady a zápory. Když vám někdo prodává auto, také si ho vezmete na zkušební jízdu, ne? No a byt je přeci jenom větší investice než auto.

Ale realita je taková, že dosud nám to nikdo neumožnil. Někteří makléři se tomu zasmějí, jiní zase dostanou takový ten úřední výraz a řeknou „bohužel, to není možné“. A my se potom díváme jeden na druhého a přemýšlíme, co to asi tak může být, co nechtějí, abychom zjistili. Zdá se, že naše požadavky jdou mimo standardní byznys model a možná, jak říká David, něco tají.

Doporučený článek:  Nakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsou

Už jsem si zvykla na to, že nás realitní agenti berou trochu jako exoty. Ale nevzdáváme to. Jsme pevně rozhodnuti najít ten pravý byt, kde budeme moci žít bez starostí. Kde nás nebude rušit noční hlučící restaurace, ruch dopravy, nebo halekání bezdomovců a feťáků, či nadměrně hluční sousedé. A tohle všechno odhalíme jenom ve chvíli, když budeme moci v daném bytě trávit pár nocí. Ono těch pár desítek minut během prohlídky nikdy nedokáže odhalit vše. Maximálně nějaké závady na nemovitosti, ale o okolí se nedozvíme vůbec nic.

Doporučený článek:  Vytvořte si relaxační koutek, vejde se i do malého bytu

Někdy si myslím, že bychom možná měli změnit taktiku, ale zase na druhou stranu, proč? Naše pravidla nám dávají smysl a je to naše budoucnost, co je na stole. Tak proč kompromisy?

Nedávno jsme našli jeden skvělý byt. Na papíře perfektní. Světlý, prostorný, v dobré lokalitě. A makléřka? Sice vypadala, že to slyší poprvé v životě, ale neodmítla nás rovnou. Tak uvidíme. Možná nás jednou někdo vyslyší a my najdeme místo, které budeme moci nazvat domovem. A pokud ne, tak se aspoň můžeme pochlubit tím, že jsme se snažili jít za naším snem poctivě a s otevřenýma očima.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Podobné články:

Z vnitřností jde připravit chutný oběd i večeři. Potěší svou cenou i snadnou přípravouZ vnitřností jde připravit chutný oběd i večeři. Potěší svou cenou i snadnou přípravou

Máte rádi vnitřnosti? Spousta lidí je nekonzumuje a je to velká škoda. Dršťky například jsou jedním z oblíbených jídel, můžete si je připravit na několik způsobů a do vašeho těla

Při migréně se podívejte nejprve do ledničky. Některé potraviny je lepší rovnou vyhoditPři migréně se podívejte nejprve do ledničky. Některé potraviny je lepší rovnou vyhodit

Migrény, opakující se jednostranné bolesti hlavy, mohou být způsobeny mnoha faktory. Mezi nimi stres, únava nebo některé vonné produkty jako parfémy, intenzivní voňavé květiny nebo éterické potraviny. Proto se při