Dejte šanci rajčatové šťávě. Recept je snadný, její účinky potěší každou buňku v těle

Mnoho lidí miluje rajčata, ale nesnáší rajčatovou šťávu. Na její chuť si musíte zvyknout, protože se nejedná o nejchutnější nápoj na světě. Pravdou zůstává, že byste ji měli pravidelně konzumovat pro své zdraví. Při pravidelném pití se můžete těšit na pokladnici zdraví, která vám pomůže s vysokým cholesterolem a sníží riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Pití rajčatové šťávy posílí vaše zdraví

Rajčatová šťáva je bohatá na mnoho vitamínů a minerálů. Obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B, draslík a mnoho antioxidantů, které snižují zánět v těle. Díky tomu také přispívá ke snížení rizika srdečních onemocnění, a dokonce působí proti některým druhům rakoviny. To ale není jediná možnost, jak vám může pomoci při cestě k pevnému zdraví.

Doporučený článek:  Arónie: super zdravé ovoce, které posílí srdce i imunitu, dokonce předejde obávané cukrovce
Zdroj obrázku: Freepik

Rajčatová šťáva je prospěšná pro trávení a zdraví očí

Rajčata obsahují velké množství vlákniny. Díky tomu je tato zelenina ideální pro jedince, kteří mají problémy se zažíváním, trávením nebo zácpou. A ze stejného důvodu vám také rajčatová šťáva pomůže zhubnout. Jestli jste na redukční dietě a snažíte se shodit pár přebytečných kil, měli byste tuto šťávu začlenit do svého jídelníčku.

Šťáva pomůže ke zdraví také vašim očím. Rajčata obsahují betakaroten, lutein, zeaxantin a vitamín C, které chrání oči před nejrůznějšími chorobami. Dokážou snížit riziko vzniku šedého zákalu, který se často objevuje s věkem. V každém případě byste si rajčatovou šťávu neměli kupovat v obchodě. Domácí šťáva bude mnohem zdravější a její příprava je velmi jednoduchá.

Doporučený článek:  Doma vypěstované brambory chutnají nejlépe. Ideální doba pro jejich sázení je právě teď

Recept na výbornou rajčatovou šťávu

Na výrobu domácí šťávy potřebujete asi 2 kilogramy čerstvých rajčat a 1,5 litru vody. Rajčata opláchněte a nakrájejte. Nechte je vařit na středním ohni po dobu 30 minut a podlijte je vodou. Přidejte do směsi také trochu olivového oleje a počkejte, až se rajčata uvaří. Poté je rozmixujte. U domácí šťávy můžete příjemně experimentovat. Do šťávy totiž můžete přidat i svou oblíbenou zeleninu nebo bylinky, takže získáte mnohem lepší chuť.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/is_drinking_tomato_juice_good_for_you/article.htm

Podobné články:

Lidé vyhazují zelené listy mrkve, a přitom netuší, o jak cennou potravinu se připravujíLidé vyhazují zelené listy mrkve, a přitom netuší, o jak cennou potravinu se připravují

Když na zahradě vypěstujete mrkev, určitě použijete pouze kořenovou část a krásné zelené listy vyhodíte. Věřte nebo ne, ale i ta zelená část z mrkve je velmi prospěšná zdraví.