Dopřejte vánočnímu kaktusu nejlepší péči. Odvděčí se bohatým kvetením

Vánoční kaktus je krásnou a exotickou rostlinou, která se stala populární nejen díky své kráse, ale také díky své schopnosti kvést právě kolem vánočního období. Péče o vánoční kaktus může být relativně snadná, pokud dodržujete několik důležitých kroků. V tomto článku se podíváme na to, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám radostně kvetl a ozdoboval váš domov během Vánoc.

1. Zvolte správný květináč a substrát

Pro vánoční kaktus je ideální volit květináč s dobrým odvodněním, aby se zabránilo stání vody. Zemina by měla být dobře propustná a mírně kyselá. Můžete použít směs pro kaktusy nebo sukulentní zeminu. Ujistěte se, že květináč má dno s otvory pro odtok vody.

Doporučený článek:  Dopřejte vánočnímu kaktusu správné podmínky a bohatě rozkvete

2. Správné umístění

Vánoční kaktus potřebuje světlé, ale nepřímé světlo. Ideálně umístěte rostlinu na místo, kde dostává světlo, ale není vystavena přímému slunečnímu záření. Vyvarujte se průvanu a chladným teplotám, zejména v zimě.

3. Zalévání

Správné zalévání je klíčovým faktorem pro úspěšné pěstování vánočního kaktusu. Rostlina preferuje rovnoměrně vlhkou půdu, ale nesnáší přemokření. Při zalévání nechte vodu stékat z květináče a nechte substrát mírně uschnout mezi zaléváním. Během léta a vegetačního období může být potřeba zalévat častěji než v zimě.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Teplota a vlhkost

Vánoční kaktus se cítí nejlépe při teplotách kolem 21-24 °C během vegetačního období a kolem 13-18 °C během kvetení. Pokud je vzduch v místnosti příliš suchý, můžete rostlinu pravidelně stříkat vodou, aby se zvýšila vlhkost.

Doporučený článek:  Kompost připravený během zimy najde bohaté využití na začátku jarní sezóny

5. Hnojení

Během vegetačního období (jaro a léto) můžete vánoční kaktus hnojit hnojivem určeným pro sukulenty nebo kaktusy. Nepřehánějte s hnojením, protože přílišné množství hnojiva může poškodit kořeny.

6. Péče po odkvětu

Po odkvětu můžete vánoční kaktus obnovit. Přesuňte ho na temné místo, kde bude mít minimálně 12-14 hodin tmy denně. Zastavte zalévání po dobu několika týdnů. Poté jej přemístěte zpět na světlé místo a začněte jej znovu zalévat. Tím by měly začít vyrůstat nové květy.

Doporučený článek:  Ochraňte trvalky na zahradě před mrazem. Na jaře budou silnější

S dodržováním těchto kroků můžete pěstovat krásný vánoční kaktus, který vám bude kvést každoročně a přinášet vánoční atmosféru do vašeho domova. Tato exotická rostlina je nejen nádhernou ozdobou, ale také připomíná krásu přírody i během vánočního období.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-christmas-cactus/

Podobné články:

Podzimní sestřih udrží živý plot krásný a připraví keře na nepředvídatelné období zimyPodzimní sestřih udrží živý plot krásný a připraví keře na nepředvídatelné období zimy

Podzim je obdobím velkých příprav na zimu a mnoha aktivit na zahradě. Máte-li na zahradě živý plot, právě v těchto měsících je nejlepší doba na jeho tvarování a zastřihování.