Mravenci dokážou napáchat na zahradě pořádnou spoušť. Boj proti nim nemusí být marný

Velké množství mravenců na zahradě může být pro majitele zahrady a pozemku velký problém. Tento malý hmyz se dokáže rychle rozmnožit a poškodit kořeny. Navíc k sobě přitahuje mšice, které mohou zničit velkou část záhonů. Jestli se chcete mravenců zbavit bez použití chemických prostředků, podívejte se na přírodní metody. Tyto osvědčené tipy vám pomohou a nestojí prakticky nic.

Jak mravenci na zahradě škodí?

Mravenci jsou na zahradě velmi užiteční, ale pouze v menším množství. Jakmile se na zahradě přemnoží, může to způsobit velké škody. Často ničí kořenový systém rostlin a živí se mladými výhonky. Vytvářejí také příznivé prostředí pro mšice, protože ničí jejich přirozené nepřátele. Mravenci se často nachází také uvnitř domu, pokud na zahradě nemají dostatek místa.

Doporučený článek:  I vaše kapradiny se mohou stát středobodem interiéru. Po šálku mléka získají dokonalý vzhled
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a produkty z kuchyně

Ocet je v domácnosti nepostradatelný, ale stejně dobře ho využijete také na zahradě. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a můžete se vydat do boje proti mravencům. Pomocí lahve s rozprašovačem můžete snadno ošetřit místa, kde se mravenci hodně zdržují, nebo ho nalít na cestičky, po kterých nejvíce chodí. Stačí je pouze chvíli pozorovat a vybrat nejlepší místa pro tento prostředek.

V kuchyni najdete i další produkty, které proti mravencům skvěle fungují. Jedlá soda je odradí od ničení vaší zahrady. Kávová sedlina je zaručeně vyžene, protože mravenci nesnáší vůni kávy. Rozprostřít ji můžete kolem záhonů, ale také po celé zahradě. Skořice je také velmi efektivní a můžete ji nasypat přímo do mraveniště.

Doporučený článek:  Vosy a sršni jsou nevítanými návštěvníky zahrad. Při jejich likvidaci je namístě nejvyšší opatrnost

Česnek a kopřivy

Směs kopřivy a česneku je velmi účinná, protože mravenci tyto pachy nesnáší. Na výrobu směsi potřebujete jen 1 litr vroucí vody, 4 prolisované stroužky česneku a 1/2 kilogramu kopřivových listů. Smíchejte vše dohromady ve vhodné nádobě a nechte 2 dny odstát. Poté směs přeceďte a nalijte přímo do mraveniště.

Zdroj: https://lawnlove.com/blog/pest-control-natural-ways-to-get-rid-of-ants/

Podobné články:

Roztomilá kuna dokáže napáchat obrovské škody. Znepříjemněte jí život, sama ráda odejdeRoztomilá kuna dokáže napáchat obrovské škody. Znepříjemněte jí život, sama ráda odejde

Kuny jsou zvířata, která vedou noční životní styl, ale stává se, že se s nimi můžete setkat během dne. Upřednostňují klidná místa, jako jsou opuštěné dutiny, zákoutí nebo podkroví přístaveb.

Postřik z droždí rostliny posílí a ochrání je před nebezpečnými chorobami. Připravený je během chvílePostřik z droždí rostliny posílí a ochrání je před nebezpečnými chorobami. Připravený je během chvíle

Většina lidí nemá vůbec tušení, že obyčejné droždí se nehodí jen na kynuté buchty nebo knedlíky. Může se totiž použít na zahradě ve formě ekologického a přírodního postřiku pro ochranu