Petra: Kyselé citrony kupuji, i když je doma nejíme. Místo plýtvání s nimi ekologicky uklidím celou domácnost

Citron se dá využít různě. Třeba jako součást jídel, nebo jako součást nápojů. Ne každý ale jeho štiplavou, kyselou chuť preferuje. Tak to má i naše rodina. Citrony zkrátka v jídelníčku nevyhledáváme. Přesto je pravidelně kupuji. V popelnici ale nekončí, mám pro ně efektivnější využití.

Tohle ovoce každý zná, ale málokomu chutná. Jsem asi jediná, kdo ho kupuje tolik. Proč to dělám? Zkouším s ním něco jiného. Je pravdou, že samotné bych ho asi nesnědla taky. To vlastně málokdo. Mluvím o citronu, který svou kyselou chutí každého od konzumace odradí. I když do limonád a čajů se hodí. To ale není ten pravý důvod, proč ho vždy vezmu v obchodě velké množství. Vím, že se dá použít i na jiné věci, než je příprava nápojů.

Doporučený článek:  Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Šťáva z citronu mi pomáhá v kuchyni

Prodavačky u nás v malém vesnickém obchodě si už musí říkat, že jsme divná rodina, jelikož citrony kupuji v podstatě neustále, ve velkém množství. Pokud si myslí, že je jíme, tak si asi říkají, že nemáme žádné chuťové pohárky, když dokážeme danou chuť vydržet. Nebo si naopak myslí, že se velmi bojíme nemocí a tak citron používám, jako zdroj vitamínu C. Kdo ví. Pravda je ale taková, že já ho více než na jídlo používám na úplně jiné věci.

Doporučený článek:  Za prořezání stromů hrozí tučná pokuta. Dobré sousedské vztahy jsou v tomto směru vším

Používám citron místo čističů

Na co vlastně tolik citronů potřebuji? Někdo říká, že jsem doslova posedlá úklidem. Chci mát domov doslova jako ze škatulky. Bez špíny, ale i bez bakterií. A právě citronová šťáva mi v tom pomůže více, než různé drahé čističe, které mohou být často plné chemie. Stačí vymačkat šťávu z několika citronů a v tu chvíli mám pomocníka na čištění, který funguje lépe, než cokoliv jiného.

Na co všechno citron používám?

Skoro na všechno. Stačí šťávu smíchat s vodou, vložit do trouby a tu zapnout. Jak se tekutina odpařuje, všechny připáleniny dokonale povolí a já je jenom setřu. Stejně tak citronovou šťávou dezinfikuji lednici, nebo ji používám na čištění dřevěných prkének. Tím je zbavuji bakterií. Málokdo také ví, že právě kyselina citronová je skvělá na vodní kámen. Ve dřezu, ale i v konvici. A to bez nutnosti používat zapáchající ocet. Teď chci otestovat i možnost vybělit s ním prádlo. Prý to také funguje, tak uvidíme.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Podobné články:

Vyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin CVyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin C

Vitamin C hraje v těle významnou roli. Bohužel velké většině lidí chybí. A to z důvodu špatného životního stylu, chybného uskladnění potravin nebo vaření, při němž suroviny ztrácí své výhody.