Prezidentská dieta slibuje zázrak: za jediný týden lze zhubnout až 6 kilogramů

Zelná dieta je známá také jako prezidentská. Jedná se o jednu ze zázračných diet, i když se o ní příliš nemluví. Trvá jen sedm dnů a je velmi přísná. Dobrou zprávou je, že přináší velmi dobré výsledky za krátký čas. A to je většinou hlavním úkolem diety. Po týdnu můžete zhubnout i 6 kilogramů. V čem spočívá tato dieta a měli byste ji vůbec podstoupit?

Proč se po zelné polévce hubne?

Základem této diety je konzumace velkého množství zeleniny (hlavně zelí) ve formě polévky. První tři dny diety byste měli jíst jen speciální zelnou polévku. Od čtvrtého do sedmého dne můžete postupně přidávat ovoce a maso. Během týdne zhubnete od 3 do 6 kilogramů. Velký úbytek hmotnosti přitom zajistí hlavně ztráta velkého množství vody.

Doporučený článek:  Jablka milují děti i dospělí. Jediné jablko denně pročistí tělo a ochrání ho před zákeřnými nemocemi

Dietu můžete dodržovat jen týden. Potom byste si ale měli dávat pozor na to, co jíte. Základem následující stravy je dobře stravitelné a nízkokalorické jídlo. Jinak se váha znovu vrátí zpět, a to velmi rychle. Jojo efekt zaznamenáte brzy, pokud se po dokončení diety nebudete soustředit na zdravou a vyváženou stravu.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody a nevýhody prezidentské diety

Tato dieta byla velmi populární asi před 15 lety. Základem je každodenní konzumace zelné polévky z červeného nebo bílého zelí, šesti cibulí, dvou zelených paprik, svazku řapíkatého celeru, šesti čerstvých rajčat a koření (pepře, česneku, chilli). Velkou nevýhodou této diety je fakt, že je monotónní, nezdravá a nevyvážená. Omezený přístup k surovinám zpomalí také metabolismus a vstřebávání vitamínů v těle.

Doporučený článek:  Zahradničení je životní styl, který sbližuje a působí pozitivně na člověka

Na druhou stranu je prezidentská dieta velmi jednoduchá a cena surovin nízká. Navíc je krátká, takže se nemusíte obávat žádných měsíců, během kterých budete trpět hlady a čekat na výsledky. A nevyžaduje ani velké časové plánování. Musíte ale počítat s tím, že vaše tělo během tohoto týdne nebude fungovat správně a může potom chvíli trvat, než se vrátí zpět k normálnímu režimu.

Zdroj: https://divascancook.com/wonder-soup-recipe-weight-loss-soup-7-day-diet-cabbage-soup/

Podobné články:

Lišky zachutnají i těm, kteří houby běžně nejedí. Jsou skvělé při dietě i léčbě rakovinyLišky zachutnají i těm, kteří houby běžně nejedí. Jsou skvělé při dietě i léčbě rakoviny

Houbu s názvem liška obecná známe asi všichni. Je to běžná lesní houba velmi ceněná mezi gurmány pro svou skvělou chuť a prospěšné vlastnosti. Lišky mají charakteristicky žlutou barvu a