„Prodejte mi je třeba bez akce, za plnou cenu. Já papriky potřebuji,“ hádal jsem se v obchodě u vyprodaného zboží

Není horší situace, než jít pro konkrétní zboží a ono není. V tu chvíli by člověk vylétl z kůže. Ještě se to dá zachránit nějakou náhradou od jiného výrobce. Nebo ovocem a zeleninou trochu jiného typu. Ale když třeba od paprik není ani jeden jediný druh, je to problém. Ne obchodu, ale hlavně mě jako kupujícího.

Nedávno se mi stala docela nepříjemná věc. Vyrazil jsem do menšího marketu u nás ve městě, kam obvykle chodím na běžný nákup. Nejsem z těch, co sledují každou akci a kupují všechno, co je zrovna zlevněné. Nějaké letáky jsou mi úplně volné. Kupuji prostě podle toho, co mi chybí doma. Když to nemám, koupím si to v obvyklém množství, žádné zásoby na několik měsíců dopředu.

Doporučený článek:  Rostliny ocení ekologické hnojivo v podobě kompostu, kopřivy nebo kávy

Tentokrát jsem potřeboval papriky, protože jsem se chystal vařit guláš a v lednici už žádné nebyly. A když jsem dorazil k regálu, kde obvykle dostatek paprik bývá, uviděl jsem prázdné místo. Místo zeleniny tam byla jen cedulka s akční cenou. No, hned mi bylo jasné, co se stalo. Všichni je vykoupili, protože byly v akci.

Trochu naštvaný jsem se rozhodl oslovit jednoho z zaměstnanců a zeptal se ho, jestli nějaká paprika nezbývá třeba vzadu ve skladu, nebo zda nemají jiné. Odpověděl mi, že za tuhle akční cenu bylo jen omezené množství a už je všechno pryč. Že mám smůlu. Nebyl jsem spokojený s touhle odpovědí, takže jsem si nechal zavolat vedoucího prodejny. Vysvětlil jsem mu celou situaci, že mi je jedno, jestli je paprika v akci nebo ne, prostě ji potřebuji a jsem ochoten za ně zaplatit normální cenu.

Doporučený článek:  Vytvořte si relaxační koutek, vejde se i do malého bytu

Vedoucí se na mě podíval a pokrčil rameny. Řekl, že mám smůlu, že jsem měl přijít brzy ráno, když akční zboží ještě bylo. A že v letáku je uvedeno, že zásoby mohou být omezené. To mě dost naštvalo. Snažil jsem se mu vysvětlit, že tohle není férový systém, že vytvoří několik lákadel za skvělou cenu, která lidi přiláká, ale pak je tam jen omezené množství a kdo přijde později, má smůlu. Včetně těch, co jim na akci nezáleží a co produkt prostě potřebují.

Doporučený článek:  Jednoduché triky zkušených zahrádkářů udrží půdo kvalitní a plnou důležitých živin po celý rok

Celá situace mě neskutečně frustrovala. Chápu, že obchody mají své marketingové strategie, ale pokud nabízejí zboží v akci, měli by zajistit, aby bylo dostupné alespoň během celého dne, pro každého. Nebo aby to stejné zboží bylo i za plnou cenu. Pro takové nakupující, jako jsem já, co jim prostě třeba zelenina dojde a nutně ji potřebují koupit. Nakonec jsem žádnou papriku nezískal, takže jsem odešel s prázdnou. Domů jsem si přivezl jen nepříjemný pocit a rozhodnutí, že do tohoto obchodu už chodit nebudu.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Podobné články:

Třídění bioodpadu uleví planetě i našemu svědomí. Je ale důležité dělat to správněTřídění bioodpadu uleví planetě i našemu svědomí. Je ale důležité dělat to správně

Víte, jak správně nakládat s bioodpadem? Většina lidi vůbec netuší, že se během ukládání bioodpadu dá udělat mnoho chyb. Přitom většina z nás chce dbát na ekologii a chce šetřit

Z vnitřností jde připravit chutný oběd i večeři. Potěší svou cenou i snadnou přípravouZ vnitřností jde připravit chutný oběd i večeři. Potěší svou cenou i snadnou přípravou

Máte rádi vnitřnosti? Spousta lidí je nekonzumuje a je to velká škoda. Dršťky například jsou jedním z oblíbených jídel, můžete si je připravit na několik způsobů a do vašeho těla