Šetřit na potravinách se ve výsledku může vymstít. Málokdo ví, co skutečně kupuje

Dávejte si pozor, jaké potraviny jíte. Je sice špatná doba a žijeme ve státě, kde se všechno zdražuje – ať se jedná o pohonné hmoty, uzeniny, nebo pečivo – není ale nutné kupovat levné náhražky, které akorát uškodí zdraví. Některé produkty obsahují nejen nadbytek soli, ale také dalších chemických látek, které naše tělo nepotřebuje, a tak je namístě přemýšlet o tom, jaké pokrmy a potraviny kupujeme.

Víte, jak může ekonomické krize zasáhnout vaše zdraví?

Ekonomická krize se projevuje nejen u nás, patrná je po celé Evropě. Bohužel lidé kvůli tomu začali šetřit, mnohdy ale na nesprávném místě – na potravinách. Potraviny jsou přitom tím nejdůležitějším, co naše tělo potřebuje. Proč se lidé rozhodli ušetřit právě na potravinách? Je to jasné – dnes již existují produkty, které mohou ty drahé potraviny nahradit. Jsou levnější, ale bohužel také méně zdravé a chutné.

Doporučený článek:  Zahradničení je životní styl, který sbližuje a působí pozitivně na člověka

Nejen kvůli zdražování si ale lidé neumí potraviny a jídlo ani vychutnat. Promítá se do jejich životní úrovně. Jíme produkty, které nejsou pro tělo vhodné, jsou plné nejen soli, ale také cukru a dalších látek, které mohou poškodit naše orgány. Výrobci si uvědomují, že lidé nemají mnoho peněz nazbyt, a tak se snaží vymýšlet alternativy. Bohužel většina produktů není tak kvalitní, jak by měla být.

Zdroj obrázku: Freepik

Výrobci používají látky, které jsou škodlivé

Pokud výrobce vyrábí některé produkty ve velkém množství, bude tím ovlivněna jejich kvalita. Káva, listový čaj nebo máslo jsou potraviny, které jsou drahé, a jsou tak snadno nahraditelné. Tím se ale ohrožuje právě zdraví lidí. Mnoho z producentů upravuje složky, které používá k výrobě produktu. Nejlepším řešením při nákupu potravin je číst štítky, kde každý produkt musí mít uvedeno složení.

Doporučený článek:  Domácí krmítka pomáhají ptákům v zahradě přežít zimu

Mnoho lidí totiž obaly nečte a myslí si, že si domů nesou kvalitní a levné produkty, které nebudou tolik znát na peněžence. Opak je ale pravdou. Sice můžete sehnat levné a kvalitní produkty, ale na trhu jich zatím není mnoho. Až 70 % potravin, které sníme, jsou produkty vyrobené v průmyslových podmínkách. Zaměřit bychom se měli na lokální potraviny, které budou bez chemie.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673516/

Podobné články:

V každé kuchyni se skrývá nečekaný lék: bobkový list sníží stres, omladí a uleví tráveníV každé kuchyni se skrývá nečekaný lék: bobkový list sníží stres, omladí a uleví trávení

Naše babičky léčily mnohé zdravotní neduhy tím, co měly zrovna v kuchyni. Své uplatnění našel i bobkový list, který nejenže dodává pokrmům jedinečné aroma, ale má také protizánětlivé, protirakovinné, analgetické

Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohybNěkteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohyb

Komáři jsou jedním z nejvíce nenáviděných druhů hmyzu. Znepříjemňují nám život především na jaře a v létě a z večerního kempování nebo venkovní party dokážou udělat noční můru.