Trocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravky

Umělá hnojiva nejsou pro vaše rostliny ani peněženku to nejlepší. Místo toho byste měli vždy hledat domácí řešení, které vám pomůže stejně dobře. V kuchyni najdete hodně produktů, které fungují jako úžasné hnojivo. Do vody, kterou zaléváte rostliny, přidejte pár kapek mléka a neuvěříte, jaký vliv to bude mít na vaše pokojové rostliny. Které květiny mléko milují?

Důvody, proč zalévat rostliny mlékem

Mléko je velkým pomocníkem nejen v kuchyni, ale také při péči o pokojové rostliny. Obsahuje totiž laktoferin, který má baktericidní a protiplísňové vlastnosti. Díky tomu budou listy rostlin chráněné před houbovými chorobami. Mléko je ale pro rostliny prospěšné i z jiných důvodů. Obsahuje vitamín B, který bojuje proti mšicím a virům.

Doporučený článek:  Vytopené byty nejsou pro všechny pokojové rostliny ideálním prostředím

Listy rostlin jsou často napadány chorobami nebo škůdci. Mnohdy je pak už nelze zachránit. Díky vodě s kapkou mléka budete mít jistotu, že jsou rostliny v mnohem větším bezpečí. Hnojivo s přídavkem mléka způsobí, že listy budou nejen chráněné, ale také nádherně zbarvené. A můžete se těšit i na bohaté květenství. Za žádných okolností je ale nezalévejte jen mlékem. To jim může ublížit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často rostliny zalévat vodou s přídavkem mléka?

Rostliny zalijte litrem vody, do které přidáte půl sklenice mléka. Tento poměr je pro rostliny ideální. Budou chráněné před chorobami a škůdci, ale zároveň nedojde k žádnému poškození rostlin. Tuto metodu nepoužívejte v období horkého počasí, protože by mléko mohlo rychle zkysnout a rostliny poškodit. Nabídněte ho svým květinám maximálně jednou za měsíc (mimo léto), abyste jim pomohli v růstu.

Doporučený článek:  Fíkus se hodí do každého domova. Na výběr je několik druhů

Pro jaké rostliny je tato metoda vhodná?

Ne všechny květiny mají rády mléko. Při zalévání byste proto měli myslet na to, na jaké rostliny mléko aplikujete. Voda s mlékem je ideální pro fíkusy, břečťan, zvonky, aloe vera, kapradiny nebo palmy v květináčích. Mléko obsahuje hodně vápníku, a proto ho snáší jen rostliny, které mají rády vápenatá hnojiva. Rozhodně byste proto neměli zalévat touto směsí všechny pokojové rostliny, které máte doma.

Zdroj: https://housefur.com/the-benefits-of-using-milk-as-a-garden-fertilizer/

Podobné články:

Přelévání škodí stejně jako přeschnutí. Kořeny trpí a vyžadují rychlou pomocPřelévání škodí stejně jako přeschnutí. Kořeny trpí a vyžadují rychlou pomoc

Rostlinám škodí, když na ně zapomínáme se zálivkou, ovšem přelévání jim také vůbec nesvědčí. Přebytečná voda je nebezpečná obzvláště pro rostliny, které pěstujeme v uzavřených vnějších miskách. Tekutina, která se drží

Učení feng-šuej inspiruje i rostlinami. Některé vnesou do domova blahobyt a štěstíUčení feng-šuej inspiruje i rostlinami. Některé vnesou do domova blahobyt a štěstí

Kupujete do domácnosti rostliny pouze jako dekoraci? To je ovšem škoda. Věděli jste, že existují rostliny, které podle filozofie feng-šuej dokážou přilákat do našeho domova prosperitu, bohatství a štěstí?