Učení feng-šuej inspiruje i rostlinami. Některé vnesou do domova blahobyt a štěstí

Kupujete do domácnosti rostliny pouze jako dekoraci? To je ovšem škoda. Věděli jste, že existují rostliny, které podle filozofie feng-šuej dokážou přilákat do našeho domova prosperitu, bohatství a štěstí? A to není vše, níže zmíněné rostliny pomohou pročistit vzduch od jedovatých toxinů a obohatí ho o kyslík.

Dracéna

Tato rostlina patří mezi nejvíce oblíbené interiérové květiny. Je velmi nenáročná na pěstování a dokonale zdůrazní estetiku prostoru. Tím ale její výčet výhod nekončí. Odrůda Lucky Bamboo neboli šťastný bambus je ceněný především v asijských zemích. Podle feng-šuej dokáže tato rostlina přitáhnout štěstí a zároveň chránit před potížemi tam, kde roste.

Doporučený článek:  Ideální interiérové rostliny jsou nenáročné na péči, a přitom se doma postarají o čistý vzduch
Zdroj obrázku: Freepik

Tlustice

Tlustici se také přezdívá strom štěstí. Pokud se rozhodujete, jaký dárek koupit někomu, kdo pořádá svatbu nebo se stěhuje do nového bytu či domu, rozhodně zvolte tlustici. Krásné listy přitahují prosperitu a štěstí. Zároveň je tlustice nenáročná a bude se jí dařit i tam, kde je méně světla.

Toulcovka

Toulcovka je známá především pro své schopnosti dokonale čistit vzduch od toxických sloučenin. Má také blahodárný vliv na atmosféru v domácnosti. Označuje se jako rostlina klidu a míru. Říká se, že v prostoru nebo místnosti, kde dochází k hádkám nejčastěji, rostlina zahyne. Především ženy by se o tuto rostlinu měly starat s láskou a velkou péčí. Je známo, že květina přináší štěstí při hledání spřízněné duše.

Doporučený článek:  Se správnou péčí vydrží vánoční hvězda déle svěží
Zdroj obrázku: Freepik

Toulitka

Při plnění snů pomáhá kvalitní atmosféra kolem vás. Proto na místo, kde pracujete nebo děláte důležité věci, byste měli umístit toulitku v květináči. I tato rostlina je považována za podporu štěstí a radosti. Buduje sebevědomí a má kvalitní vliv na emoce a práci mozku. Toulitka by měla být vždy umístěná na parapetu, kde je dostatek světla, ale pozor, ať na ni nesvítí přímé sluneční paprsky, spálila by se.

Zdroj: https://parenting.firstcry.com/articles/10-lucky-plants-to-bring-you-wealth-health-and-love-for-home/

Podobné články:

Trocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravkyTrocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravky

Umělá hnojiva nejsou pro vaše rostliny ani peněženku to nejlepší. Místo toho byste měli vždy hledat domácí řešení, které vám pomůže stejně dobře. V kuchyni najdete hodně produktů, které fungují