Krtky ze zahrady vystrnadí aromatické rostliny, odpuzovače i obyčejná voda

Krtci jsou velmi užitečná stvoření, protože provzdušňují půdu a odstraňují mnoho škůdců ze zahrady. Na druhou stranu i oni jsou tak trochu škůdci. Krtince mohou velmi rychle a snadno zničit celé záhony. Proto chce každý zahrádkář vědět, jak se jich velmi efektivně zbavit. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se jich můžete zbavit. A nepotřebujete k tomu žádnou chemii.

Přirozené metody

Krtci nemají rádi silné vůně. Zasaďte kolem záhonů nebo kolem plotu rostliny se silným aroma a budete od nich mít pokoj. Zvolit můžete česnek a cibuli, afrikány, pryšec nebo využijte sílu ricinového oleje. Využít můžete také přirozené predátory, kterým se krtci bojí. Jestli máte doma kočku nebo psa, tito malí tvorové se vám budou zaručeně vyhýbat. Jestli žijete blízko lesa, možná se o ně postarají také sovy nebo jiní dravci. Na zahradě můžete také vytvořit prostředí, které je bude lákat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pasti a vibrace

Na zahradu si můžete koupit pasti na krtky. Pořídit si můžete pasti, které krtky pouze chytnou nebo zabijí. Šetrnější je pochopitelně pouze zvíře chytit a potom ho odvézt na bezpečné místo daleko od svého domova. Na trhu najdete také vibrační odpuzovače, které vydávají vibrace a zvukové vlny. Malí savci tyto vibrace nemají rádi, a proto se budou od vašeho pozemku držet velmi daleko. Stejným způsobem můžete využít také starý elektrický kartáček, který vydává podobné vibrace.

Doporučený článek:  Hnojivo z droždí podpoří rostliny v růstu, využít lze na květiny i zeleninu

Ekologické metody

Ultrazvukové odpuzovače vám poskytnou velmi ekologickou a šetrnou možností, jak je odstranit ze své zahrady. Anebo můžete jednoduše využít metodu, kterou používaly již naše babičky. Až najdete krtinec, nalijte do něj hodně vody. To donutí krtky, aby si vykopali nové chodby a opustí váš domov. Když dáte dohromady hned několik metod, užijete si zahradu bez nevzhledných krtinců a zničených záhonů. Použijte jich více najednou a máte mnohem lepší možnost, že krtci utečou.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/pests/animal/get-rid-of-moles/

Podobné články: