Kuna se ráda zabydlí v našich příbytcích, kde páchá škody. Osvědčenými metodami se jí zbavíme

Kuna vypadá jako roztomilé a přátelské zvířátko, avšak patří k nejotravnějším nezvaným hostům. Pokud kuna prchá před chladem, nejčastěji se zabydlí v podkroví, kam se dostane i velmi titěrnými otvory. Pro domácnost je skutečnou nepříjemností – dělá hluk, nepořádek a velmi ráda rozkousává kabely i izolaci. Jak toto malé zvířátko vypudit z domova? 

Jak zabránit kuně, aby se u vás usadila?

Nejlepší způsob, jak zabránit její návštěvě, je zabránit vniknutí. Mohou vám pomoci vhodná protiopatření. Nejprve utěsněte všechny otvory a mezery v domě, kterými se kuna může proplížit. Rovněž instalujte hustou a silnou síť na okna nebo okapové žlaby. Proti kunám chraňte také střechu, například vyrobením podhledu ze dřeva a použitím izolace. Kromě toho nezapomeňte v noci zavřít všechny místnosti, protože kuny jsou aktivní hlavně po setmění.

Doporučený článek:  Bobkové listy jsou tajnou zbraní proti nevítaným hostům. Kuchyňské zásoby zůstanou v bezpečí
Zdroj obrázku: Pixabay

Odpuzovače kun

Existuje mnoho způsobů, jak se můžete kun zbavit, pokud se u vás usadí. Jedním z osvědčených způsobů je dát do domu zvukové odpuzovače, které vydávají ultrazvuk s proměnlivou frekvencí. Ač jsou tyto zvuky pro lidské ucho téměř neslyšitelné, pro kuny jsou velmi nepříjemné a hlasité. Současně však mohou tyto zvuky dráždit i jiné domácí mazlíčky. V takovém případě přichází na řadu odpuzovač působící na citlivý čich kun. Použito může být nošené oblečení, psí chlupy či WC blok.

Doporučený článek:  Skořápky z vajec většina lidí vyhazuje. Zkušení zahrádkáři tuhle chybu nikdy neudělají
Zdroj obrázku: Pixabay

Past 

Vypudit kunu z domu může být docela obtížné, takže pokud se jí dlouhodobě nemůžete zbavit, lze použít radikálnější metodu. V tomto případě zvolte k jejímu chycení past na zvířata. K manipulaci použijte rukavice, aby se na past nepřenesl pach lidského těla. Do středu pasti také umístěte lákadlo, které kunu přitáhne. K tomuto účelu jsou nejlepší vejce, chléb s medem nebo drůbež. Když se kuna chytí, měla by být odvezena do lesa, daleko od lidského obydlí.

Zdroj: https://superexpel.de/martens-in-the-roof-and-house/?lang=en

Podobné články:

Zkáza rostlin i úrody: hraboši nepohrdnou téměř ničím. Jednoduché triky je ze zahrady vyženouZkáza rostlin i úrody: hraboši nepohrdnou téměř ničím. Jednoduché triky je ze zahrady vyženou

Hraboši polní patří mezi nejpočetnější skupinu hlodavců z podčeledi hrabošovitých na severní polokouli. Jejich příbuznými jsou lumíci, ondatry, pestrušky, slepušky nebo hryzci a jedná se o nenápadné tvory připomínající křečky.

Bobkové listy jsou tajnou zbraní proti nevítaným hostům. Kuchyňské zásoby zůstanou v bezpečíBobkové listy jsou tajnou zbraní proti nevítaným hostům. Kuchyňské zásoby zůstanou v bezpečí

Bobkové listy jsou častým kořením v polévkách, omáčkách nebo indických pokrmech. Přidat je můžete vždy, když potřebujete zvýraznit chuť a vůni daného jídla. Kromě toho mají mnoho zdravotních výhod, a