Letos se vám vyhne každé nachlazení. Stačí dát cibuli do ponožky a jít spát

Každý podzim a zimu se snažíme zvýšit svou imunitu, abychom během chladných dnů nebyli tolik nemocní. Podle našich babiček na to skvěle funguje cibule. Stačí si ji přitom nechat přes noc v ponožkách. Zní to šíleně, ale naše babičky na tento trik přísahaly. Proč byste něco takového měli dělat? Podívejme se, jestli tento trik doopravdy funguje.

Proč je cibule zdravá?

Cibule je velmi cennou surovinou v kuchyni a mnoho lidí ji přidává téměř do každého pokrmu. Není se čemu divit, protože dodává jídlu skvělou chuť a má mnoho zdravotních benefitů. Obsahuje sirné sloučeniny, které mají silné protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky. Většina z nás cibuli začlenila do svého života v kuchyni. Podle některých ale funguje také trik s ponožkami.

Doporučený článek:  Detoxikaci od těžkých kovů je třeba dopřát organismu pravidelně. Se správnými potravinami to je snadné
Zdroj obrázku: Freepik

Cibule v ponožce jako trik na posílení těla

Pro uvolnění toxinů z těla a posílení imunitního systému někteří lidé berou do ruky cibuli a ponožky. Zní to podivně, ale tento postup pomáhá čistit krev díky kyselině fosforečné, kterou cibule obsahuje. Nemusíte se přitom obávat, že vám budou nohy zapáchat. Ve skutečnosti budou příjemně vonět, protože se tělo zbaví škodlivých toxinů.

Chcete-li tento trik vyzkoušet, nakrájejte cibuli a rozložte si jeden plátek po druhém na čistá chodidla. Potom si nasaďte ponožky a jděte spát. Použít můžete také potravinářskou fólii, která udrží cibuli na jednom místě. Pro dobrou účinnost této metody byste ji měli používat po dobu 6–7 dnů každý večer. Ráno si nezapomeňte nohy umýt, než odejdete do práce.

Doporučený článek:  Zelenina a ovoce můžou i uškodit. Ty nejoblíbenější obsahují příliš nebezpečných pesticidů

Co dokáže cibule v ponožkách?

Cibule je bohatá na mnoho sloučenin, včetně sloučeniny síry. Právě ty jsou zodpovědné za její štiplavost. Jakmile tyto sloučeniny proniknou do chodidel, dostanou se do těla a pomohou s bojem proti bakteriím a virům. Navíc vás zbaví toxinů. Tato metoda oslabuje bakterie, působí na příznaky nachlazení, bojuje s oteklými lymfatickými uzlinami a můžete ji použít také při bolesti uší.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cold-flu/onion-in-sock#evidence

Podobné články:

Špenát lze upravit na nespočet chutných způsobů. Obsahem prospěšných látek strčí do kapsy ostatní zeleninuŠpenát lze upravit na nespočet chutných způsobů. Obsahem prospěšných látek strčí do kapsy ostatní zeleninu

Špenát je zelenina, která vyvolává rozporuplné emoce. Pro někoho je špatnou vzpomínkou na dětství, pro jiného způsob, jak jíst zdravě. Je bohatým zdrojem minerálů a vitamínů, které podporují každodenní fungování