Kytice tulipánů může ve váze vydržet čerstvá mnohem déle. Stačí nenechat ji svému osudu

Tulipány bývají častou volbou při zdobení jídelního stolu. Jsou to jednoduché a jemné květiny, kterými nic nezkazíte. Jediná nevýhoda bývá, že nám ve váze nevydrží příliš dlouho. Přinášíme vám pár domácích triků, jak si tyto květiny doma užijete o trochu déle.

Známá jarní ozdoba

Hlavně na jaře můžeme nalézt tulipány skoro na každém rohu. Zdobí zahrady a výlohy mnoha květinářství. Využít je můžete také jako skvělý dárek při různých svátcích. Na den žen obdarujte své drahé polovičky kyticí žlutých tulipánů. Ty jsou totiž ochráncem před rozpadem vztahu. Samozřejmě že nic nezkazíte, i když zvolíte červený odstín těchto kvítků. To vaší partnerce řekne, že k ní chováte hluboký cit.

Doporučený článek:  Převislé surfinie se rády vystavují slunci. Jejich požadavky splní i začátečník

Ve váze jsou skvělou dekorací, která osvěží každý interiér. Pokud vám je však líto po pár dnech kytici vyhodit, protože už není hezká, stačí pár jednoduchých triků, jak tomu zabránit. Nejdůležitějším krokem je, abyste po přinesení kytice domů odřízli spodek stonků. Zkraťte je alespoň o tři centimetry. Udělejte to v poněkud šikmém úhlu nejlépe ostrým nožem nebo nůžkami.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitá je čerstvá voda

Vodu byste měli květinám měnit každý den, nebo alespoň každý druhý. Používejte k tomu vlažnou, nejlépe už trochu odstátou vodu. Chcete-li, aby vám květiny déle vydržely čerstvé, přidejte do vody polovinu čajové lžičky cukru. To zabrání rychlému tvoření baterií a plísní. Do vody můžete zkusit přidat také aspirin nebo měděnou minci. Voda bude mít určitou přidanou hodnotu a udrží květiny déle při životě.

Doporučený článek:  Podzimní sestřih udrží živý plot krásný a připraví keře na nepředvídatelné období zimy

Abyste se vyhnuli rychlé tvorbě plísní, odstraňte spodní listy na rostlině, aby nebyly ponořeny do vody. Tulipány mají rády spoustu prostoru, proto pro ně volte větší vázy. Spodek stonků znovu ořízněte po několika dnech, aby mohly květiny lépe přijímat vodu. Ořez opakujte klidně i každé tři dny. Kytici také nedávejte na přímé slunce, ale do polostínu. Díky těmto radám se můžete ze své kytice tulipánů těšit o něco déle.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-keep-flowers-fresh

Podobné články:

Řezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déleŘezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déle

Kytice jsou oblíbeným dárkem, protože ve váze vypadají barevné květy velice dobře. Ne každý totiž pěstuje zahradní rostliny nebo ovoce či zeleninu a raději si domov ozdobí právě řezanými květinami.