Nenechte svou úrodu napospas nenasytným škůdcům. Proti všem existuje jednoduché, ale účinné řešení

Škůdci všeho druhu jsou na zahradě obrovskou pohromou. Mohou ji zničit během pár dnů, když přesně nevíte, jak proti nim bojovat. Záhony vyžadují hodně peněz, času i práce. Není se čemu divit, že se všichni obávají velkých ztrát. Podívejme se na pět nezvaných hostů a způsoby, jak se jich zbavit.

Hraboši a krtci

Hraboši dokážou napáchat hodně škod. Jejich přítomnost poznáte podle více otvorů vedle sebe v záhonech. Na jejich odpuzení byste měli použít hned několik metod najednou. Nesnáší vůni česneku, černého rybízu a máty. Proto se vyplatí tyto rostliny umístit blízko děr, které se na záhonu objeví. Použít můžete také prázdné plechovky na kovových tyčích zabodnutých do země.

Doporučený článek:  Proti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metody

Poslední metoda funguje také na krtky, se kterými musíme každoročně bojovat všichni. Nesnáší také banánové slupky nebo zbytky citrusů. Vyzkoušet můžete také speciální pasti, které lze zakoupit v zahradnictví. Zvířeti neublíží, a přitom se jich snadno zbavíte. Pasti musíte pravidelně kontrolovat, protože krtci nevydrží dlouho bez jídla a mohli by tam uhynout. Jakmile najdete zvíře v pasti, můžete ho jednoduše vypustit do přírody daleko od své zahrady.

Zdroj obrázku: Freepik

Nutrie

Nutrie je malý hlodavec, který se zdržuje u vodních ploch. Může se ale dostat i na pozemek a udělat podobnou paseku jako krtek. Jestli máte na zahradě psa nebo kočku, těchto škůdců se příliš obávat nemusíte. Dalším způsobem jsou hráze na ochranu rostlin v podobě pletiva zakopaného do 50cm hloubky.

Doporučený článek:  Vavřínový kouř zaplaší chmurné myšlenky a odplaví stres. Jeho sílu můžete vyzkoušet ještě dnes

Divoká prasata a srnky

Divoká zvířata se na pozemek většinou nedostanou příliš často, ale může se to stát. Rostliny potom budou v ohrožení. Ani jedno z těchto zvířat nemá rádo lidské pachy a intenzivní vůni. Když rozmístíte po pozemku cibule, česnek nebo rozšlehaná vejce, nebude se jim u vás líbit. Na prasata také dobře fungují stará CD na provázcích, protože se jedná o plachou zvěř a odlesky je zaručeně zaženou.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/combat-garden-pests-naturally-20886

Podobné články:

Zahradničení během zimy je výzva. S několika triky přežijí plodiny i v nízkých teplotáchZahradničení během zimy je výzva. S několika triky přežijí plodiny i v nízkých teplotách

Zimní zahradničení může být výzvou, ale s několika správnými opatřeními můžete udržet teplotu půdy na přijatelné úrovni a ochránit své plodiny před chladem a mrazy. I když se zdá, že