Dobře posekaný trávník lépe odolá zimnímu počasí

Každý vám řekne, že je na podzim důležité trávník posekat před přicházející zimou. To je rozhodně pravda, ale musíte to udělat jen do určitého data. Po překročení této hranice můžete trávník poškodit. Na jaře potom nebude zdravý a krásný. Udržovat dokonalý trávník je velmi těžké. Naučte se, jak to na podzim udělat správně.

Sekání trávy na podzim je důležité

Mnoho lidí zapomíná na to, že na podzim tráva stále roste. Je to ale pravda, a proto ji musíte pravidelně sekat. Nechat trávu přerůst během podzimních měsíců se vám může hodně vymstít, až se budete chystat na jarní péči. Nepodceňujte tento krok při péči o zahradu a na podzim trávník stále pravidelně sekejte stejně jako v létě.

Doporučený článek:  Připravte zahradu na jaro už nyní. Všechny rostliny se znovu probudí v plné síle

Důležitá je doba, do které můžete trávník sekat. Rozhodujícím měsícem je říjen. Obecně můžeme říct, že byste na konci října měli sekačku uklidit. Musíte se ale řídit podle počasí a venkovních teplot. Během posledních týdnů v říjnu byste měli trávník posekat naposledy a nechat ho o délce 2–3 centimetry. Vysoká tráva bude udržovat vlhkost a tvořit plísně. Příliš krátká tráva během zimy zvadne.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné načasování je klíčové pro dokonalý trávník

Při sekání byste se neměli držet jen data v kalendáři, ale také počasí při sekání trávy. Měli byste postupovat stejně jako v létě, takže na tom není nic složitého. Nikdy nesekejte mokrou trávu. Počkejte, až se rosa vypaří, a po dešti pár dnů počkejte. Sledujte předpověď počasí a naplánujte si sekání trávníku na dny, kdy má být sucho a teplo.

Doporučený článek:  Mšice vyžadují okamžitý zásah. Postřik z oblíbené zeleniny všechny škůdce zlikviduje

Konec října je nejčastějším obdobím, kdy je čas vyčistit a uložit sekačku. Rozhodně to ale neznamená, že váš trávník již nepotřebuje žádnou péči. Před zimou byste ho měli ještě provzdušnit a přihnojit. Použít můžete vápno na hodně vlhká místa. Ostatní části trávníku budou potřebovat jiná hnojiva. Vždy se snažte vybrat přírodní alternativy, abyste podpořili svůj trávník a neublížili mazlíčkům nebo jiným zvířatům.

Zdroj: https://www.greenthumb.co.uk/blog/autumn-mowing-tips

Podobné články: