Dobře posekaný trávník lépe odolá zimnímu počasí

Každý vám řekne, že je na podzim důležité trávník posekat před přicházející zimou. To je rozhodně pravda, ale musíte to udělat jen do určitého data. Po překročení této hranice můžete trávník poškodit. Na jaře potom nebude zdravý a krásný. Udržovat dokonalý trávník je velmi těžké. Naučte se, jak to na podzim udělat správně.

Sekání trávy na podzim je důležité

Mnoho lidí zapomíná na to, že na podzim tráva stále roste. Je to ale pravda, a proto ji musíte pravidelně sekat. Nechat trávu přerůst během podzimních měsíců se vám může hodně vymstít, až se budete chystat na jarní péči. Nepodceňujte tento krok při péči o zahradu a na podzim trávník stále pravidelně sekejte stejně jako v létě.

Doporučený článek:  Skladujte dešťovou vodu bez výskytu řas. Správná a čistá nádoba je základ

Důležitá je doba, do které můžete trávník sekat. Rozhodujícím měsícem je říjen. Obecně můžeme říct, že byste na konci října měli sekačku uklidit. Musíte se ale řídit podle počasí a venkovních teplot. Během posledních týdnů v říjnu byste měli trávník posekat naposledy a nechat ho o délce 2–3 centimetry. Vysoká tráva bude udržovat vlhkost a tvořit plísně. Příliš krátká tráva během zimy zvadne.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné načasování je klíčové pro dokonalý trávník

Při sekání byste se neměli držet jen data v kalendáři, ale také počasí při sekání trávy. Měli byste postupovat stejně jako v létě, takže na tom není nic složitého. Nikdy nesekejte mokrou trávu. Počkejte, až se rosa vypaří, a po dešti pár dnů počkejte. Sledujte předpověď počasí a naplánujte si sekání trávníku na dny, kdy má být sucho a teplo.

Doporučený článek:  Při správných podmínkách se bude rostlinám ve skleníku dařit také během zimy

Konec října je nejčastějším obdobím, kdy je čas vyčistit a uložit sekačku. Rozhodně to ale neznamená, že váš trávník již nepotřebuje žádnou péči. Před zimou byste ho měli ještě provzdušnit a přihnojit. Použít můžete vápno na hodně vlhká místa. Ostatní části trávníku budou potřebovat jiná hnojiva. Vždy se snažte vybrat přírodní alternativy, abyste podpořili svůj trávník a neublížili mazlíčkům nebo jiným zvířatům.

Zdroj: https://www.greenthumb.co.uk/blog/autumn-mowing-tips

Podobné články:

Konec problémů se spánkem: příjemná vůně citronu nás brzy přenese do říše snůKonec problémů se spánkem: příjemná vůně citronu nás brzy přenese do říše snů

Chvilkové potíže se spánkem mohou potkat každého. Kromě odpočinku, zdravé stravy a vyhýbání se stresu je v takových situacích vhodné sáhnout po přírodních způsobech, které uklidní nervy a zlepší spánkový komfort.

Nádherné růže lákají i nebezpečné škůdce a nemoci. Jejich krásu je důležité dobře chránitNádherné růže lákají i nebezpečné škůdce a nemoci. Jejich krásu je důležité dobře chránit

Růže jsou stálicí v každém květinářství a ozdobou mnoha zahrad. Jsou však také náchylné k útokům škůdců a mnoha jiným chorobám, které mohou zničit každodenní péči. Choroby růží mohou být buď