Při jarní alergii uleví kapky i sluneční brýle

Alergici především v jarním období velmi trpí. Měli by sice užívat antihistaminika nebo trávit méně času venku, počasí je ale lákavé, a proto mnoho z nich trápí nepříjemné příznaky. V případě alergie si můžete pomoci také jinak než prášky nebo kapkami. Základem je oční hygiena, vhodné bude také vynechat alkohol.

Péče o oči začíná večer

Alergici mohou hned ráno pociťovat nepříjemný pocit v očích. Proto je vhodné o oči pečovat již večer, než jdete spát. Oteklá víčka, zarudnutí nebo jinak podrážděné oči jsou velmi nepříjemným problémem. Možná se vám bude špatně usínat. Proto si před spaním umyjte obličej a především oči. Zabráníte tím podráždění, které vám znepříjemní ranní vstávání.

Doporučený článek:  Na otravné mouchy jde jednoduše vyzrát. Stačí ozdobit svou zahradu nádhernými bylinkami

Pravidelně větrejte povlečení i peřiny. Nevyčištěné oči před spaním mohou být plné alergenů a pyl se pak dostane ke sliznici, což vede k častému mnutí očí. Jak tedy o oči pečovat? Oči vyplachujte kapkami, které neobsahují konzervanty. Můžete vyzkoušet přímo ty pro alergiky, které obsahují přírodní látky bránící proniknutí alergenu do očí. Můžete vyzkoušet také nosní spreje.

Zdroj obrázku: Freepik

V létě oči chraňte brýlemi

Jak mohou pomoci nosní spreje ohledně očí? Oči čistí slzy, které stékají do nosu. Přebytečné slzy ale nemohou správně odtékat, pokud budou cestičky zanesené. Proto se používají oční spreje, které tubuly vyčistí. Někteří lidé se ale bojí vysušení sliznice, proto používejte prostředky, které jsou nejlépe na přírodní bázi. Velmi důležité je vědět, jak kapky aplikovat, protože mnoho lidí to dělá špatně.

Doporučený článek:  Chřadnoucí pokojové rostliny zachrání krabička zápalek. Balíček sirek se vyplatí mít neustále v zásobě

Musíte se zaklonit, vložit špičku lahvičky do nosní dírky, a namířit atomizér k vnějšímu koutku oka. Nikdy nestříkejte sprej směrem k nosní přepážce. Důležité je také nosit sluneční brýle, a to především v létě, kdy je slunce ostré. Můžete se cítit oslepení, budete často mrkat a je to nebezpečné hlavně za volantem, kdy je nutná pozornost. Vyhýbat byste se měli také alkoholu, který může zrak poškodit.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/eye-allergies

Podobné články: