Kyselina citrónová přesvědčí zeleninu k růstu. Lepší životabudič pro rajčata a okurky neexistuje

Použití kyseliny citrónové je mnohem všestrannější, než jste si mohli myslet. I když si ji spojujeme hlavně s potravinářským průmyslem a domácí kuchyní, velké účinky jejího použití můžeme využít i na zahradě. Díky této nenápadné složce oživíte pěstování domácí zeleniny a plodiny překonají vaše nejdivočejší očekávání.

Kdy potřebují rajčata a okurky hnojení

Pokud jste udělali při pěstování domácí zeleniny vše správně, vybrali jste ideální polohu, poskytujete dostatečné množství vody, ale přesto se vám zdá, že s vašimi okurkami a rajčaty není něco v pořádku, obraťte se na kyselinu citrónovou. Aplikujte ji hlavně tehdy, když vidíte, že růst sazenic a vývoj ovoce se zpomalily, listy se deformují, točí nebo padají a začínají žloutnout konečky listů.

Doporučený článek:  Slupky z cibulí nemusí skončit na kompostu. Cenné jsou stejně jako samotná zelenina

Kyselina citrónová je skutečnou energetickou bombou pro zeleninu, která neprospívá. Mobilizuje růst a usnadňuje efektivní vstřebávání klíčových živin z půdy. Výše zmíněné příznaky mohou vyplývat především z nedostatku draslíku a fosforu. Stává se, že se vyskytují i v situaci, kdy jste rajčata a okurky již hnojili. To ale znamená, že rostliny nejsou schopny přijímat živiny. Kyselina citrónová je zdrojem citrátů, které usnadní tento proces.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak hnojit kyselinou citrónovou

Tento proces je velmi jednoduchý a použití kyseliny citrónové v zahradě je pravděpodobně jedním z nejlevnějších patentů, které vám umožní stimulovat rostliny, aby rostly a vy měli bohatou úrodu. Rozpusťte jednu polévkovou lžíci kyseliny citrónové v 10 litrech vody. Můžete využít i dešťovou vodu. Po smíchání je směs okamžitě připravena k použití, není třeba ji ředit. Následně zalijte okurky a rajčata obyčejnou vodou a poté připraveným roztokem.

Doporučený článek:  Cuketě se může dařit na každém záhoně. S dobrými sousedy bude úroda ještě bohatší

Obvykle je tato léčba dostatečná k tomu, aby byla provedena pouze jednou. Po týdnu si všimnete viditelného zlepšení stavu plodin. Zdravé sazenice a keře budou plné plodů. Je také třeba vzít v úvahu, že v případě rajčat použití kyseliny citrónové snižuje riziko hniloby. Toto přírodní hnojivo bude fungovat stejně dobře i při pěstování cukety a papriky.

Zdroj: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=CN242193129&docAn=201910156157.6

Podobné články: