Vypěstujte si domácí ananas. Jediné, co budete potřebovat, je trpělivost

Ananas je exotické ovoce, které si v našich luzích a hájích získalo velkou oblibu. Díky jeho přirozeně sladké chuti ananas velmi dobře zbaví žízně a hodí se na lehkou svačinku. Ananas má ale také nepopiratelné účinky na vaše zdraví, protože obsahuje celou řadu minerálů a vitamínů.

Pro jeho prospěšné složení jeho konzumaci doporučují i renomovaní vědci, lékaři a dietologové. Jedná se o velký zdroj vitamínů A, C a několika druhů vitamínu B. Zároveň ananas obsahuje hořčík, draslík, železo a měď. Víte ale o tom, že si tuto nálož vitamínů vypěstujete sami doma?

Doporučený článek:  Zelenina je to nejlepší, co svému tělu dopřát. Některé kombinace ale raději nezkoušejte

Ananas začne plodit až po několika letech

Celý proces začíná cestou do obchodu. Kupte si ananas, který má velké zdravé zelené listy. Doma z ananasu odříznete listy na chocholce spolu se zhruba 2 cm dužiny. Tu oloupejte a odřízněte dužinu tak, aby zbylo světle žluté jádro.

Zdroj obrázku: Pixabay

Do dostatečně velké sklenice si připravte vodu a na sklenici položte jádro ananasu s listy. Tím odstartujete proces klíčení malých kořínků. Vodu pravidelně dolévejte, celý proces trvá několik týdnů. Do vody přidejte hnědé uhlí, které zabrání vzniku plísní.

Doporučený článek:  V tyto dny dozrávají ta nejlepší jablka. Víme, která odrůda je vůbec ta nejzdravější

Ananas přesaďte do dostatečně velkého květináče

Jakmile ananas vyklíčí, připravte si univerzální zahradní substrát a ovoce do něj přesaďte. Do dna květináče navrtejte několik otvorů pro odtok vody. Ananas vyžaduje spíše sušší prostředí. Po přesazení ananas pravidelně zalévejte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Po čase z přesazeného ananasu začnou rašit další výhonky. Ty odřízněte a buď vyhoďte nebo je nechte vyklíčit a znovu přesaďte. Ananas vyžaduje slunné a teplé prostředí a nepotřebuje časté zalévání. Stačí, když ho zalijete zhruba jednou týdně. Ananas začne plodit přibližně po dvou letech od přesazení. Jeho pěstování tedy vyžaduje trpělivost. Odvděčí se vám ale velmi chutnými a sladkými dužinami.

Doporučený článek:  Z plesnivého rajčete můžeme vypěstovat novou sazenici

Podobné články:

V zelené je síla. Se zeleninou v této barvě se nemusíte bát nemocí ani rychlého stárnutíV zelené je síla. Se zeleninou v této barvě se nemusíte bát nemocí ani rychlého stárnutí

Brokolice, zelí, hlávkový salát, petržel, celer nebo špenát se řadí mezi tzv. zelenou zeleninu. A všechny tyto druhy obsahují mnoho cenných živin, vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje pro správné

Nejen okurky. Zdravé siláže lze připravit i z jiných druhů, nakládané citrony příjemně překvapíNejen okurky. Zdravé siláže lze připravit i z jiných druhů, nakládané citrony příjemně překvapí

Věděli jste, že si můžete naložit nejen zelí nebo okurky, ale také další druhy zeleniny? Nakonec je můžete mezi sebou také různě kombinovat. Nakládaná zelenina je oblíbenou pochutinou, můžete ji