Zelné obklady jsou první pomoc při zánětu i bolesti kloubů. Přikládat je lze až 5 dní

Naše babičky velmi dobře věděly, jak si poradit téměř s každou nemocí nebo zdravotním problémem. Jedním ze základů lidového léčitelství vždy byly také kapustové nebo zelné listy. Použít je mohou ženy se záněty prsů (hlavně při kojení), ale to není jediný způsob, jak je můžete využít. Podívejme se, jak můžete zelné listy využít naplno a co byste o nich měli vědět.

Proč používat zelný zábal?

Zelí patří mezi oblíbenou zeleninu. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, takže byste ho měli zaručeně konzumovat. Je bohaté na kyselinu listovou, vitamíny B, A, E, K a velmi vzácný vitamín U, hořčík, draslík, vápník nebo arsen. Tato zelenina má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Právě z těchto důvodů je zelí důležité ve stravě i při léčbě zdravotních potíží.

Doporučený článek:  Kyselina citrónová přesvědčí zeleninu k růstu. Lepší životabudič pro rajčata a okurky neexistuje

V první řadě musíte myslet na to, že jde jen o podporu léčby. Nejde o její plnou náhradu. Můžete díky nim ale zmírnit první příznaky, než se dostanete k lékaři. Díky svým vlastnostem můžete zelné listy použít na bolesti kloubů, křečové žíly, revmatismus, kožní problémy, mateřská znaménka, otoky, zánět mandlí nebo prsou, bolesti v krku a další. Fungují také jako protirakovinný prostředek, a proto je můžete používat jako prevenci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat zelí při zdravotních problémech?

Zábaly byste měli dělat z mladých listů zelí. Zelenina musí být syrová a studená. Před samotnou aplikací vložte listy do lednice. Můžete je také lehce nadrtit, aby se uvolnila léčivá šťáva, která se skrývá v listech. Zábaly byste neměli přikládat déle než 5 dnů. Jestli léčba nezabírá, navštivte svého lékaře. Při kojení musíte nejdřív nakojit dítě, dát si obklad a poté sprchu.

Doporučený článek:  Zavařování může trvat jen pár minut. Stačí využít netradiční metodu, kterou si zamilujete

Při zánětech prsů při kojení nikdy nepostupujte jiným způsobem, jinak ublížíte svému dítěti. Zelné obklady jsou velmi bezpečné způsoby léčby bolesti kloubů, kožních problémům a dalších potíží. Vždy musíte myslet na správnou hygienu. V opačném případě si můžete sami přivodit kožní problémy, které budou nepříjemné a mohou se šířit i do jiných částí těla.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/205430-how-to-apply-raw-cabbage-leaves-for-the-relief-of-joint-pain/

Podobné články:

Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkemMšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin.

Ovoce nebo zelenina mohou vážně poškodit zdraví. Před konzumací je zbavte pesticidůOvoce nebo zelenina mohou vážně poškodit zdraví. Před konzumací je zbavte pesticidů

Na povrchu komerčně vypěstovaných plodin se nachází celá řada škodlivých látek. Jedná se o takzvané pesticidy. Pesticidy mají v pěstitelství svůj význam. Globálně se využívají jako ochrana proti škůdcům, kteří by