Úrodu okurek ochrání kvasnicový postřik. Rostliny zároveň vyživí a dodá jim sílu

Domácí pěstování okurek je velmi oblíbené. Nezáleží na tom, jakou odrůdu máte nejraději. Všechny chutnají skvěle a díky domácímu pěstování si je vychutnáte téměř zadarmo. Zelenina je náchylná k houbovým chorobám, a proto ji musíte chránit. Ochranný postřik z droždí funguje skvěle a zaplatíte za něj jen pár korun. Navíc je jeho použití velmi jednoduché.

Proč a jak chránit okurky droždím?

Všichni se těšíme, až ochutnáme domácí okurky. Úrodu vám mohou pokazit nemoci, jako jsou houbové choroby nebo plísně. Objevit se může také šedý květ, žluté skvrny a nakonec smrt celé rostliny. To všechno se stane během jediného týdne. Abyste tomu zabránili, měli byste okurky postříkat prostředkem z obyčejného droždí.

Doporučený článek:  Domácí hnojivo rostlinám prospěje a stojí zlomek ceny

Příprava postřiku je velmi jednoduchá. Potřebovat budete 1 kostku (100 g) čerstvého droždí, které rozpustíte v půl litru mléka (3,2 % tuku). Poté směs nařeďte 10 litry vody. Jestli máte doma dešťovou vodu, můžete ji k tomuto účelu klidně použít. Přidat můžete lžíci šedého mýdla, díky kterému se postřik na listech rostliny udrží mnohem déle. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na rostlinu a spodní strany listů. Opakujte po každém dešti.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvasnicové hnojivo je velmi účinné a jeho výroba snadná

Droždí lze na zahradě použít také jako hnojivo. Kvasnice obsahují vitamíny skupiny B, železo a aminokyseliny. Když budete okurkám dávat hnojivo z kvasnic, ochráníte jejich kořeny před patogenními mikroorganismy v půdě.

Doporučený článek:  Dobře provedený zimní řez podpoří zdraví rostlin a úrodu

Nejjednodušší kvasnicové hnojivo připravíte z kostky droždí a 10 litrů teplé vody. Vše důkladně promíchejte a nechte hodinu odstát. Poté můžete směs použít na zahradě. Složitější je fermentované hnojivo, ale také je účinnější. Kostku droždí vložte do kbelíku a přidejte sklenici cukru. Nechte 2 hodiny odstát. Přidejte vodu, promíchejte a nechte týden ležet. Před použitím nařeďte 1 sklenici směsi na 10 litrů vody.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/how-to-make-a-quick-yeast-fertilizer-for-cucumber-plants/

Podobné články:

Kedlubna obohatí jídelníček syrová i jako součást vařených pokrmů. Ne vždy však prospějeKedlubna obohatí jídelníček syrová i jako součást vařených pokrmů. Ne vždy však prospěje

Kedlubny milujeme nejen pro jejich chuť, ale také mají skvělé účinky na naše zdraví. Jejich nutriční hodnota je obrovská. Můžete si je dát syrové, nebo si je naložit, obojí je

Zkáza rostlin i úrody: hraboši nepohrdnou téměř ničím. Jednoduché triky je ze zahrady vyženouZkáza rostlin i úrody: hraboši nepohrdnou téměř ničím. Jednoduché triky je ze zahrady vyženou

Hraboši polní patří mezi nejpočetnější skupinu hlodavců z podčeledi hrabošovitých na severní polokouli. Jejich příbuznými jsou lumíci, ondatry, pestrušky, slepušky nebo hryzci a jedná se o nenápadné tvory připomínající křečky.