Domácí pěstování okurek je velmi oblíbené. Nezáleží na tom, jakou odrůdu máte nejraději. Všechny chutnají skvěle a díky domácímu pěstování si je vychutnáte téměř zadarmo. Zelenina je náchylná k houbovým chorobám, a proto ji musíte chránit. Ochranný postřik z droždí funguje skvěle a zaplatíte za něj jen pár korun. Navíc je jeho použití velmi jednoduché.
Proč a jak chránit okurky droždím?
Všichni se těšíme, až ochutnáme domácí okurky. Úrodu vám mohou pokazit nemoci, jako jsou houbové choroby nebo plísně. Objevit se může také šedý květ, žluté skvrny a nakonec smrt celé rostliny. To všechno se stane během jediného týdne. Abyste tomu zabránili, měli byste okurky postříkat prostředkem z obyčejného droždí.
Příprava postřiku je velmi jednoduchá. Potřebovat budete 1 kostku (100 g) čerstvého droždí, které rozpustíte v půl litru mléka (3,2 % tuku). Poté směs nařeďte 10 litry vody. Jestli máte doma dešťovou vodu, můžete ji k tomuto účelu klidně použít. Přidat můžete lžíci šedého mýdla, díky kterému se postřik na listech rostliny udrží mnohem déle. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na rostlinu a spodní strany listů. Opakujte po každém dešti.
Kvasnicové hnojivo je velmi účinné a jeho výroba snadná
Droždí lze na zahradě použít také jako hnojivo. Kvasnice obsahují vitamíny skupiny B, železo a aminokyseliny. Když budete okurkám dávat hnojivo z kvasnic, ochráníte jejich kořeny před patogenními mikroorganismy v půdě.
Nejjednodušší kvasnicové hnojivo připravíte z kostky droždí a 10 litrů teplé vody. Vše důkladně promíchejte a nechte hodinu odstát. Poté můžete směs použít na zahradě. Složitější je fermentované hnojivo, ale také je účinnější. Kostku droždí vložte do kbelíku a přidejte sklenici cukru. Nechte 2 hodiny odstát. Přidejte vodu, promíchejte a nechte týden ležet. Před použitím nařeďte 1 sklenici směsi na 10 litrů vody.
Zdroj: https://balconygardenweb.com/how-to-make-a-quick-yeast-fertilizer-for-cucumber-plants/