Dejte zelenou svému zdraví! Zelenina této barvy dodá tělu vše, co potřebuje

Brokolice, zelí, hlávkový salát, petržel, celer nebo špenát se řadí mezi takzvanou zelenou zeleninu. A všechny tyto druhy obsahují mnoho cenných živin, vitamínů a minerálů, které naše tělo potřebuje pro správné fungování. Za barvu této zeleniny může chlorofyl, který podporuje nejen růst rostlin, ale také zdraví našeho těla. Proč se vyplatí tuto zeleninu pravidelně konzumovat?

Síla vitamínů se nachází v zelené!

Zelená zelenina obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Má velký obsah vlákniny, která podpoří trávicí systém, nastartuje metabolismus a pomůže vám s hubnutím. Tento druh zeleniny má také málo kalorií, takže ji můžete konzumovat bez omezení. To jsou jen dvě z výhod konzumace této zeleniny a jen tyto dva faktory mohou hodně zlepšit vaše zdraví.

Doporučený článek:  Radost z nakládaných okurek může rychle přejít. Plíseň se objeví i kvůli malé chybě

Vitamín C se často spojuje s citrusy, ale zelená zelenina ho obsahuje velké množství. Proto byste na ni neměli zapomínat hlavně ve chvílích, kdy vás přepadne infekce nebo nachlazení. Navíc pomáhá normalizovat krevní tlak a zlepšuje syntézu kolagenu, čímž podporuje naši krásu. Obsahuje také vitamíny A a E, které jsou klíčové pro regeneraci pokožky, snížení zánětů a posílení očí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšete své zdraví díky jediné barvě zeleniny

Pokud chcete zlepšit své zdraví a změnit svůj životní styl, zelená zelenina je prvním krokem k úspěchu. Z minerálů obsahuje železo, hořčík a mnoho dalších. Díky tomu tato zelenina posiluje cévy, zlepšuje výkon těla, podporuje práci oběhového a nervového systému, zlepšuje paměť a snižuje stres. To jsou jen některé z vlastností této jedinečné zeleniny.

Doporučený článek:  Avokádový olej patří k nejcennějším vůbec. Doplní vzácný vitamin E a postará se o dokonalou pleť

Chlorofyl, který dává této zelenině charakteristickou barvu, působí jako antioxidant. To znamená, že očišťuje organismus od toxinů, čistí játra a ledviny, snižuje pravděpodobnost civilizačních chorob a dokáže oddálit stárnutí organismu. Tohle všechno potřebujeme k pevnému zdraví, krásné pokožce a pro mladistvý vzhled.

Zdroj: https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/food-drink/diets/vegetarian/go-green-boost-wellbeing/

Podobné články:

Obyčejná kedlubna je ve skutečnosti vitamínová bomba, která strčí do kapsy drahé superpotravinyObyčejná kedlubna je ve skutečnosti vitamínová bomba, která strčí do kapsy drahé superpotraviny

Kedlubna je jedním z nejzdravějších druhů zeleniny, jelikož má příznivý účinek na oběhový systém, usnadňuje detoxikaci a pomáhá zhubnout. Má také velký vliv na zrak, imunitu i energii. Díky pozitivnímu