Pro úklid celé domácnosti se skvěle hodí obyčejný citron. Zanechá za sebou zářivou čistotu

Přemýšlíte, že byste měli o víkendu uklidit vaše hnízdečko klidu a harmonie? A dumáte, čím uklidit, abyste celou domácnost nepohltili do oparu chemických látek? Známe několik spolehlivých řešení, která vám pomohou bez zbytečné chemie. Například citron, ten má dokonalé lešticí a čisticí vlastnosti. Zároveň dokáže eliminovat i pachy.

Vyleští okna i zrcadla

Citron je dokonalý konkurent běžně dostupných chemických prostředků. Chcete-li připravit roztok na leštění, smíchejte dva litry teplé vody se šťávou ze dvou citronů. Poté naneste na okno a jemným hadříkem nebo papírovými utěrkami utřete. Okna budou zářivě čistá.

Doporučený článek:  Krásným květům orchidejí nikdo neodolá. Málokdo ale ví, jak je správně zalévat
Zdroj obrázku: Freepik

Mycí prostředek na zeleninu a ovoce

Citron má baktericidní vlastnosti, proto v něm můžete umýt zeleninu i ovoce. Stačí nalít šťávu z citronu do misky a umýt v něm ovoce nebo zeleninu. Nejlépe uděláte, pokud v něm potravinu necháte alespoň 15 minut namočenou.

Čistič pro mikrovlnnou troubu

Čištění mikrovlnné trouby může být mírně komplikované, pokud ji alespoň každý druhý den neumyjete. Zaschlá mastnota jde opravdu těžko dolů, a to nemluvě o mřížkách a jiných místech, které jdou opravdu těžko vyčistit. Zkuste použít citron. Začněte tím, že boky mikrovlnné trouby navlhčíte pomocí hadříku. Poté vložíte tři plátky citronu do misky a zalijete je vodou. Umístěte misku do mikrovlnné trouby a zapněte ji na plný výkon. Nechte misku a její obsah ohřívat alespoň pět minut. Miska bude pálit, takže ji vytahujte velmi opatrně. Na stěnách mikrovlnné trouby budou rozpuštěné nečistoty, proto si vezměte hadřík nebo houbičku, namočte ji do octa a vody a otřete.

Doporučený článek:  Ve vhodných podmínkách lze skladovat jablka po celou zimu
Zdroj obrázku: Freepik

Pryč se zápachem z ledničky

Citron si skvěle poradí s nepříjemným zápachem v ledničce. Vše je jednoduché. Vyskládejte ven potraviny a celý vnitřek umyjte pomocí hadříku, který namočíte v citronové šťávě. Pokud chcete mít svěží vůni v lednici delší dobu, nasypte do misky jedlou sodou a nakapejte do ní pár kapek citronové šťávy.

Vůně v šatníku

Jestliže chcete zabránit zatuchnutí oblečení v šatníku, můžete usušit citronové plátky a poté je například pomocí špagátku či stuhy zavěsit do skříně. Nepříjemný a zatuchlý odér zmizí a vaše oblečení bude svěže vonět.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/

Podobné články:

Zelné obklady jsou první pomoc při zánětu i bolesti kloubů. Přikládat je lze až 5 dníZelné obklady jsou první pomoc při zánětu i bolesti kloubů. Přikládat je lze až 5 dní

Naše babičky velmi dobře věděly, jak si poradit téměř s každou nemocí nebo zdravotním problémem. Jedním ze základů lidového léčitelství vždy byly také kapustové nebo zelné listy. Použít je mohou

Sušené mléko působí na zahradě jako jedinečné hnojivo, rostliny také ochrání před škůdciSušené mléko působí na zahradě jako jedinečné hnojivo, rostliny také ochrání před škůdci

Přírodní hnojiva jsou pro rostliny vždy to nejlepší, co jim můžete poskytnout. Všechny rostliny potřebují výživu a pomocí domácích prostředků jim můžete dodat vše, co potřebují. Je to mnohem levnější