Krásným květům orchidejí nikdo neodolá. Málokdo ale ví, jak je správně zalévat

Orchideje patří mezi oblíbené rostliny, které mohou kvést několik měsíců, ale jen v případě, že se o ně staráte. Potěší velkými květy různých barev a intenzivně zelenými listy. Bohužel péče o ně může být pro někoho náročnější.

Jak orchideje zalévat, aby kvetly dlouho a nežloutly listy?

Většina odrůd netoleruje kohoutkovou vodu – většinou je příliš tvrdá a listy mohou zežloutnout. Nejlepší je sbírat dešťovou vodu a skladovat ji při pokojové teplotě. Pokud je ale problém dešťovku sehnat, můžete použít stojatou vodu z vodovodu a smíchat ji s vodou destilovanou.

Doporučený článek:  Zahradu ohrožují škůdci i v zimě. Pozor musíme dát na mšice, plže i larvy

Mezi nejčastější chyby patří časté zalévání nebo přelévání. To může být příčinou různých chorob těchto rostlin. Zalévání přizpůsobte velikosti orchideje a typu květináče. Pozornost musíte věnovat také tomu, kde orchidej stojí. Pokud je rostlina ve standardním květináči o průměru 12 cm, stačí jí dodat vodu jednou za týden. Čím větší bude nádoba, tím méně časté bude zalévání. Měli byste se řídit vzhledem jejích kořenů – pokud jsou zelené, zalévání není nutné. Suché a bílé kořeny značí vyschlou rostlinu.

Doporučený článek:  Vodní kámen pomůžou vyčistit brambory, ocet nebo citronová šťáva
Zdroj obrázku: Pixabay

Je dobré nastudovat si způsoby, jakými můžete orchideji vodu dodat

Nesprávné kropení a zalévání rostliny je běžnou chybou, které se dopouštějí začátečníci. Některé druhy nesnesou kropení, ale musí ve vodě stát. Jiné druhy to naopak potřebují. Kropit by se měly hlavně spodní části listů, ale ne jejich horní strana.

Pokud je substrát úplně suchý, je potřeba rostlinu zalít. Ponořte květináč do nádoby (mísy nebo hrnce), ve které bude správně připravená voda. Když uvidíte, že je substrát vlhký, rostlinu můžete vyndat. Sama si vezme jen tolik vody, kolik potřebuje a zbytek zůstane. Kontrolujte, jestli z nádoby unikla voda, protože kořeny by neměly stát ve vodě. To by vedlo k jejich hnilobě a následnému odumírání orchideje.

Zdroj: https://www.interflora.co.uk/content/orchids/

Podobné články: