Ideální interiérové rostliny jsou nenáročné na péči, a přitom se doma postarají o čistý vzduch

Interiérové rostliny v květináčích jsou ideálním dekorativním prvkem v domácnostech a bytech. Potěší oko svými rozmanitými tvary, barvami a vůní. Interiérové rostliny ale přinášejí i další, velmi užitečné výhody. Za prvé dodávají kyslík a zlepšují vlhkost vzduchu. Kromě toho absorbují všechny nečistoty vstupující do domu, které oslabují tělo a přispívají k mnoha onemocněním. Některé rostliny v květináčích jsou obzvláště dobré při čištění vzduchu, takže stojí za to je mít doma. Zaručí lepší náladu a pozitivně ovlivní naše zdraví. A některé ani nejsou náročné na pěstování. Které interiérové rostliny se vyplatí mít doma?

Doporučený článek:  Dopřejte pokojovým rostlinám v zimě vše, co potřebují

Tchýnin jazyk

Sansevieria neboli tchýnin jazyk je královnou mezi rostlinami v květináčích, pokud jde o produkci kyslíku. Produkuje jej hodně nejen během dne, ale i v noci, proto je doporučována zejména do ložnice. Tchýnin jazyk navíc účinně snižuje hladinu oxidu uhličitého, formaldehydu a xylenu. Tato rostlina vypadá skvěle díky dlouhým a masitým listům s charakteristickými pruhy. Současně není náročná na pěstování, stačí ji zalít až ve chvíli, kdy je zemina zcela suchá.

Zdroj obrázku: Pixabay

Toulcovka

Další rostlina, kterou stojí za to mít doma, je určitě toulcovka. Tato květina ozdobí interiér krásnými a okouzlujícími květy a místnost nádherně provoní. Zároveň dokonale čistí vzduch, dokonce i v bytě kuřáka. Snižuje dopad látek přítomných v tabákovém kouři, jako je formaldehyd a benzen, ale také absorbuje alkohol z parfémů. Toulcovka by měla být zalévána 2–3 krát týdně a umístěna na místech s rozptýleným světlem.

Doporučený článek:  Tímhle svoji orchidej určitě nepotěšíte. Kvůli zbytečným chybám se připravíte o její krásné květy

Kapradiny

Dobře známé kapradiny jsou mistry ve zvlhčování vzduchu. Kromě toho produkují spoustu kyslíku, dokonale ionizují a filtrují vzduch, eliminují toxiny a formaldehyd, stejně tak záření uvolněná z displejů a obrazovek. Kapradiny mají rády vlhkost a rozptýlené, jemné světlo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Šeflera

Je to působivá a velmi praktická rostlina. Jako druhá se po kapradinách nejlépe vyrovná s vlhkým vzduchem. Také jej čistí od toxických látek, včetně těch, které jsou přítomny v cigaretovém kouři. Šeflera bohužel potřebuje hodně místa, protože dosahuje výšky 1,5–3 m a šířky asi 1 m. Její velké listy však tvoří působivé deštníkové shluky, které budou v bytě krásně vypadat.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/best-air-cleaning-plants

Podobné články:

Vánoční hvězda vyzdobí domov během adventu. Dopřejte jí nejlepší péčiVánoční hvězda vyzdobí domov během adventu. Dopřejte jí nejlepší péči

Květina vánoční hvězda, také známá jako poinzétie, je výrazná a oblíbená rostlina, která se stala tradičním ozdobným prvkem během vánočního období. Své červené nebo růžové listy, které připomínají květovou hvězdu,