Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek. Ty nejlepší druhy nejsou vůbec náročné

Pokojové rostliny přináší do našeho domova řadu výhod. Pomáhají zvyšovat útulnost i kvalitu bydlení a v ložnici mohou mít zvláštní význam jako efektivní zvlhčovače vzduchu. Navíc jejich zelená barva působí uklidňujícím dojmem a dopřeje vám kvalitní a vydatný spánek. Jak vybrat vhodné pokojovky do ložnice?

Dobře zvolená rostlina v zóně spánku zlepšuje kvalitu odpočinku. Vyplatí se vybírat raději takové rostliny, které mají světlejší odstíny zelené a mají jemné a drobné listy. Vyhněte se příliš aromaticky kvetoucím rostlinám, které by vás svou intenzivní vůní mohly dráždit.

Doporučený článek:  Ložnice plná květin je nejen útulná. Rostliny jsou důležité i pro kvalitní spánek

Zelenec nebo voděnka

Jedná se o pokojovky, které jsou velmi nenáročné na péči a pomáhají udržovat čistý vzduch.  Mají zajímavé zbarvení listů, které příjemně oživí a doplní každý interiér.

Aloe vera

Jestliže vás lákají sukulenty, zkuste aloe vera. Tato rostlina se řadí mezi mimořádně léčivé rostliny se spoustou ceněných látek, které mají prokazatelně léčivé účinky.

Tchynin jazyk

Byť tato rostlina nemá zrovna lichotivé jméno, přesto patří k pokojovkám, které jsou oblíbené pro svou nenáročnost a hezký vzhled. Hodí se klidně i do ložnice, kde doplní zejména minimalistické interiéry. Dejte si jen pozor na ostré listy, které mohou nepříjemně poranit.

Doporučený článek:  Vánoční hvězda vyzdobí domov během adventu. Dopřejte jí nejlepší péči
Zdroj obrázku: Freepik

Lopatkovec

Tato oblíbená pokojovka působí nenápadně, ale velmi hezky kvete, a přitom nemá žádnou výraznou vůni která by vás rušila. Netrápí jej ani nedostatek světla, takže jej klidně můžete umístit do tmavšího koutu.

Levandule

Je známá pro své uklidňující účinky, které může mít i na váš spánek, pokud si ji dáte do ložnice. Pomáhá relaxovat a odhání obtížný hmyz. Pozor si dejte na poněkud výraznější vůni, která nemusí být každému příjemná.

Orchidej

Péče o orchidej nemusí být úplně snadná, ale pokud dodržíte několik základních pravidel, bude vám růst a kvést dlouho a bohatě. Dokáže velmi účinně pohlcovat prach a nečistoty, a proto je ideální právě do ložnice.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/

Podobné články:

Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná vodaJednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Orchideje jsou oblíbenými rostlinami u nás i všude ve světě. Jsou vhodné pro zkušenější pěstitele, protože potřebují zvláštní podmínky, aby se jim dobře dařilo. Co dělat, když orchidej nechce kvést,

Vánoční hvězda vyzdobí domov během adventu. Dopřejte jí nejlepší péčiVánoční hvězda vyzdobí domov během adventu. Dopřejte jí nejlepší péči

Květina vánoční hvězda, také známá jako poinzétie, je výrazná a oblíbená rostlina, která se stala tradičním ozdobným prvkem během vánočního období. Své červené nebo růžové listy, které připomínají květovou hvězdu,