Některé impozantní rostliny by rozhodně v interiéru chybět neměly, stanou se srdcem domova

S příchodem podzimního období si méně užíváme zeleně, na zahradě nebo balkoně je čím dál méně odpočinku. Je to ale skvělý čas na to, uspořádat prostor doma pomocí rostlin, které budou sloužit jako dekorace, ale také přinesou do bytu pocit, že je u vás stále jaro.

Květiny usnadní relaxaci a oživí interiér

Doma můžete pěstovat různé okrasné rostliny. Jednou z nich je strom peněz. Je to efektní strom, jehož kmen je „spletený do copu“. Listy mají zelenou barvu a v květináči může rostlina dosáhnout výšky až 1,5 metru. Kvete ale jen zřídka a jeho květy jsou malé, otevírají se za soumraku a zavírají před úsvitem. Je to ideální druh rostliny pro zapomětlivé pěstitele. Nemá vysoké nároky, snáší dobře i nedostatek vlhka. Má ráda jasné polohy, ale nedávejte ji na přímé slunce.

Doporučený článek:  Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Gardénie může dorůst až 50 cm. Potěší sněhově bílými a voňavými květy. Vypadá krásně celý rok, ale je náročné ji pěstovat. Potřebuje kyselý substrát, rozptýlené světlo a teploty kolem 20 °C. Netoleruje přesušení ani příliš mnoho vlhkosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Můžete si pořídit popínavky i fíkusy

Rostoucí horolezec může být pěstován jako strom nebo rostlina. Doma může popínavka dosáhnout výšky až 2 metrů, ale je nutné ji každý rok prořezávat. Během období kvetení potěší řadou květů v bílé nebo růžové barvě. Vyžaduje slunné místo, v létě bohatou zálivku a hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Doporučený článek:  Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Mezi neoblíbenější květiny rostoucí v květináčích patří areková palma. V květináči může dosáhnout výšky až 1,5 metru a velmi snadno se pěstuje, potřebuje pouze vlhký vzduch a rozptýlené světlo. Na jaře a v létě ji hnojte přípravkem pro ni určeným, zajistíte tím rychlejší růst. Hodí se do ložnice.

Fikus upoutá pozornost svou velikostí a intenzivně zelenými listy. Rostliny mohou vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. Jejich kultivace vyžaduje trpělivost, protože jakmile uděláte chybu, bude jim opadávat listí.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/decorating-with-house-plants

Podobné články:

Pokojové rostliny potřebují zajistit ideální podmínky a ochranu před škůdciPokojové rostliny potřebují zajistit ideální podmínky a ochranu před škůdci

Pokojové rostliny nejenže zlepšují estetiku našich obytných prostor, ale také mají pozitivní vliv na kvalitu vzduchu a naše psychické zdraví. Začíná to výběrem správné rostliny, která odpovídá světelným podmínkám a

Ložnice plná květin je nejen útulná. Rostliny jsou důležité i pro kvalitní spánekLožnice plná květin je nejen útulná. Rostliny jsou důležité i pro kvalitní spánek

Jaké rostliny si můžete dát do ložnice, aniž byste ohrozili své zdraví? Nejsou to jen dekorace, ale některé rostliny pomohou vyčistit ovzduší ve vašich místnostech. Detoxikační vlastnosti jsou devízou některých