Konec problémů se spánkem: příjemná vůně citronu nás brzy přenese do říše snů

Chvilkové potíže se spánkem mohou potkat každého. Kromě odpočinku, zdravé stravy a vyhýbání se stresu je v takových situacích vhodné sáhnout po přírodních způsobech, které uklidní nervy a zlepší spánkový komfort. K tomu se hodí citron, který už nemusíme používat jen do jídel, koláčů nebo čajů. Čím dál více lidí si ho cení i pro jeho čisticí a osvěžující vlastnosti.

Citron je zdravý pro celé tělo

Citron kromě toho, že je bohatý na vitamíny A, C, E a skupiny B, obsahuje také draslík, hořčík, sodík, železo a vlákninu. Je také zdrojem flavonoidů bojujících proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí. Díky esenciálnímu oleji má citron vynikající vliv na duševní pohodu a kvalitu spánku. Nespavost a časté buzení mohou mít z dlouhodobého hlediska vážné zdravotní následky.

Doporučený článek:  Granátové jablko předejde nachlazení i problémům se srdcem. Na podzim je pro něj nejlepší doba

Právě vonné látky v citronu stimulují imunitní systém a regenerují ten nervový. Také bylo prokázáno, že zmírňují bolest, zejména při migréně. Zlepšují koncentraci a uklidňují nervy. Lze je používat jak na denní bázi jako mírný stimulant, tak i pro zklidnění při nervovém vypětí. Příznivě působí na naši náladu, tiší úzkosti, depresivní stavy a zlepšují kvalitu spánku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak citron použít?

Vlastnosti citronu znamenají, že se toto ovoce může stát každodenním spojencem v boji pro lepší spánek. K využití jeho úžasných schopností nemusíte vymačkávat šťávu, stačí ho rozpůlit a dát do blízkosti postele. Jeho vůně bude místností prostupovat celou noc. Důležité je ale umět citron správně nakrájet, aby měl kýžený efekt.

Doporučený článek:  Švestek je všude plno. Samotné ke svačince nebo v džemu potěší každou buňku v těle

Nejprve odřízněte vršek ovoce (můžete použít i víc kusů) a položte ho svisle na talíř. Poté jej nakrájejte na čtvrtiny odshora dolů, ale nedokrajujte ho úplně. Pak už jen stačí talířek položit třeba na noční stolek. Tento způsob zlepšení kvality spánku a relaxace je velmi jednoduchý a levný. Pokud chcete, můžete samozřejmě použít i hotové esenciální oleje formou aromaterapie.

Zdroj: https://remedhealth.com/en/blog-videos/health-blog/heres-why-you-should-place-sliced-lemons-on-the-bedside-before-you-go-to-sleep

Podobné články: