Vřesy v květináči potřebují na podzim zvláštní pozornost. Pak je ani největší mrazy neskolí

Podzim je tady a to je nejlepší čas na to, postarat se o vřesy, které máme na zahradě v květináčích. Potřebují totiž dostatečnou péči, aby na jaře zase mohly volně růst nebo kvést. Dokážou pozvednout interiér i naši zahradu, ale musí dobře vypadat. Jak pečovat o vřesy, jak často je zastřihávat a je to vůbec nutné? Každý odborník vám řekne, že minimálně jednou ročně je to potřeba.

Vřesy v květináči jsou nenáročné rostliny

Vřesy patří mezi symboly podzimu. Proto právě v tomto ročním období bychom o ně měli pečovat nejvíce. Mají bílé, fialové nebo růžové květy a můžeme je pěstovat samostatně nebo ve velkých trsech. Doma i na balkoně udělají velkou parádu. Je jen potřeba dodržet několik pravidel, aby se jim dařilo. Rostlinu byste si vždy měli koupit od prověřeného prodejce, který jim bude rozumět.

Doporučený článek:  Jedinečná hoja okouzlí barevnými hvězdami, o pozornost ale vůbec nestojí

Po nákupu vřesy vždy přesaďte, protože v obchodech jsou většinou nejen dlouho v jednom květináči, ale navíc v mnohem menším, než mají být. Potřebují kyselou půdu, kterou je potřeba pravidelně hnojit. Dávejte si ale pozor při přesazování, protože vřesy musí být stejně hluboko, jako byly v koupeném květináči, jinak budou hnít. Mají rády slunce, a nedávejte je proto do stínu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často vřesy zastřihovat?

Pravidelnou zálivkou jim zajistíte vláhu, ale musíte dbát také na to, abyste je nepřelili, protože kořeny mohou hnít. Substrát ale musí být vlhký. Navíc nesmíte namočit ani stonky nebo listy, protože se jinak objeví plíseň. Vřesy je pak nutné také pravidelně ořezávat, a to hlavně v podzimním období. Jestliže je nebudete stříhat, rostlina může uhynout.

Doporučený článek:  Kvůli jediné chybě hortenzie nepřežijí zimu. Tyhle zahradní krásky potřebují hýčkat

Vřesy stříhejte vždy na jaře, aby stihly obrazit květy. Rostlina je citlivá na mráz, a proto ještě před zimou vřesy zazimujte. Můžete je zakrýt látkou nebo netkanou agrotextilií. Nejvíce jsou vřesy ohrožené od prosince od března.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-heather-plant/

Podobné články: