Violka alpská se stane skutečnou ozdobou vánočních svátků. Dařit se jí může v každém bytě

Violka alpská je rostlina, díky které si můžete u sebe doma užít krásně barevnou a poutavou dekoraci. Stejně jako jiné rostliny ovšem potřebuje vhodné podmínky a drobné pěstitelské chyby mohou způsobit její rychlou smrt. Podívejte se, jak vypadá ideální péče o alpskou violku, která je známá také jako brambořík. Poskytněte jí vše potřebné a odmění se vám nádhernými květy.

Proč byste si měli vybrat violku alpskou?

Velkou výhodou této rostliny je fakt, že v květináči nezabere mnoho místa, a přitom vypadá nádherně. Úžasně a velmi snadno ozdobí váš byt, a to i ten malý. Existují odrůdy, které kvetou bíle, v různých odstínech růžové, červené nebo fialové. Taková dekorace bude vždy vypadat jedinečně a působit velmi uklidňujícím dojmem. Dekorativně vypadají i samotné listy, takže vás bude tato květina těšit během celého roku.

Doporučený článek:  Správná zálivka je alfou a omegou nádherných muškátů. Pomůže k ní jednoduchý trik
Zdroj obrázku: Freepik

Jak s pěstováním začít?

Tuto květinu si jistě budete kupovat hlavně před Vánoci, protože budete chtít, aby vám během svátků nádherně kvetla. Není to vůbec špatná úvaha, ale myslete na to, aby byla pevně zabalena v papíru, protože přesun, teplotní výkyvy a vítr jí můžou hodně ublížit. Chlad nemá ráda, ale ani byste ji neměli vystavovat přímo vysoké teplotě. Květináč proto umístěte co nejdále od radiátoru, ale zároveň by květina měla mít dostatek světla.

Doporučený článek:  Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Nejlepší teplota je 17 až 18 stupňů Celsia. Pro vás to může být příliš chladno a naprosto to chápeme. Teplota v místnosti s touto rostlinou by ale neměla přesáhnout 23 stupňů Celsia, jinak se jí nebude dařit vůbec dobře. Ideální místo pro brambořík je parapet na severní nebo východní straně, kde bude dostatek slunečního svitu, ale nebude vystaven přímému slunci. Půda v květináči musí být neustále vlhká, ale zalévejte s rozumem. Zalévat byste měli pravidelně dvakrát týdně. Tak bude půda stále příjemně vlhká, ale květina nebude přelitá.

Zdroj: https://www.gardeningdirect.co.uk/blog/how-to-grow-violas.html

Podobné články:

Na podzim péče o zahradu nekončí. Správné hnojení rostliny posílí před krutými mrazyNa podzim péče o zahradu nekončí. Správné hnojení rostliny posílí před krutými mrazy

Podzim v zahradě je náročným obdobím pro každého majitele. Je třeba správně pečovat o rostliny a připravit je na příští sezónu. Podzimní hnojení keřů a dalších rostlin je důležité, ale také

Řezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déleŘezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déle

Kytice jsou oblíbeným dárkem, protože ve váze vypadají barevné květy velice dobře. Ne každý totiž pěstuje zahradní rostliny nebo ovoce či zeleninu a raději si domov ozdobí právě řezanými květinami.