Na podzim péče o zahradu nekončí. Správné hnojení rostliny posílí před krutými mrazy

Podzim v zahradě je náročným obdobím pro každého majitele. Je třeba správně pečovat o rostliny a připravit je na příští sezónu. Podzimní hnojení keřů a dalších rostlin je důležité, ale také nese určité riziko, takže stojí za to vědět, čemu věnovat zvláštní pozornost.

Nejlepší čas

Podzimní hnojení keřů začíná koncem srpna a trvá až do prvního mrazu. V posledních letech klimatické podmínky znamenají, že vegetace trvá do konce října. Během tohoto období rostliny přestávají růst a skladují vodu a živiny. Výše uvedené procesy se mohou vyskytnout jen tehdy, je-li v půdě správné množství živin, zejména draslíku a fosforu. Začátkem podzimu se také vyplatí provést vápnění půdy.

Doporučený článek:  Dokonale zelený a hustý trávník po celé léto: se správnou zálivkou mu tropické teploty neublíží

Tento postup péče se provádí jednou za několik let, kdy se substrát v zahradě stává příliš kyselým. Nejlepší doba k hnojení okrasných keřů je začátek vegetace a následně v období zvýšeného růstu rostlin. Potom je zde i největší potřeba živin. Intenzita a způsob hnojení musí být přizpůsobeny podmínkám pěstování a faktorům prostředí. Hnojiva se nejlépe dávkují v mírně teplých dnech bez deště, ale když je zataženo.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace hnojiva na jehličnany

Podzimní hnojení jehličnanů by mělo začít už v srpnu, kdy se rostliny připravují na zimu. Na rozdíl od jiných rostlin jehličnany během tohoto období nepotřebují dusíkatá hnojiva. V obchodech jsou k dispozici speciální podzimní hnojiva pro jehličnany přizpůsobená jejich potřebám. Mají zrnitou nebo tekutou formu a obsahují vyvážené složky, díky kterým zabrání zhnědnutí jehličí po zimě, a podporují dřevěné mechanismy, které chrání jehličnany před zamrznutím.

Doporučený článek:  Řezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déle

Konec hnojení jehličnanů na podzim připadá na říjen. Do té doby by měly být rostliny hnojeny v souladu s doporučeními výrobce hnojiva a v množství uvedeném na obalu. Během tohoto období se kromě podzimních hnojiv pro jehličnany může použít i kompost. Toto přírodní organické hnojivo zlepšuje strukturu půdy, obohacuje ji o humus potřebný pro jehličnany a může se použít také jako mulč, který ochrání rostliny před zamrznutím.

Zdroj: https://www.jacksonsnurseries.co.uk/how-to-plant-grow-conifers.html

Podobné články:

Orchideje po odkvětu mnozí rovnou vyhazují. Přitom tato květina může kvést ještě dalších několik letOrchideje po odkvětu mnozí rovnou vyhazují. Přitom tato květina může kvést ještě dalších několik let

Většina pěstitelů po odkvětu orchidejí rostliny vyhodí, aniž by jim dal šanci na další kvetení. Můžete je ale pěstovat klidně několik let, protože při pořádné péči se vám orchideje odmění