Jedinečná hoja okouzlí barevnými hvězdami, o pozornost ale vůbec nestojí

Jedná se o velkolepou rostlinu, která přinese milovníkům pokojových exemplářů mnoho radosti, zvláště když mluvíme o růžové odrůdě. Zároveň nezpůsobuje problémy, ale musíte si dávat pozor na chyby v její kultivaci, které vedou k tomu, že hoja růžová nekvete.

Vzhled neobvyklé rostliny

Tato rostlina pochází z východních oblastí Asie, ale velmi dobře se jí daří také v našich interiérech. Vyznačuje se několikametrovými výhonky a kožovitými hrubými listy. Na jejich povrchu se nacházejí jemné světlé skvrny. Nejvýraznější na rostlině jsou však intenzivně voňavé květy hvězdicového tvaru, shromážděné ve velkolepých okolcích.

Doporučený článek:  Živý plot je zátiším i chloubou zahrady. Správný sestřih mu na podzim prospěje

Tyto krásné květiny si můžete užít hlavně v létě a na podzim. Ve skutečnosti pohled na ně netrvá dlouho. Důležité je to při péči o tuto rostlinu nepřehánět. Už dvou- až tříletá rostlina začíná kvést. Pokud však nejsou splněny některé požadavky, nádherné květenství se nám neukáže nebo nepropukne v celé kráse.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody nekvetení

Jedním z faktorů, proč možná vaše hoja nekvete, je příliš velký květináč, nejlepší je zasadit ji do co nejmenšího květináče. Dospělým exemplářům stačí květináč o průměru 20 centimetrů. Tato rostlina nemá ráda silné sluneční světlo, ale neměla by být ani ve stínu. Nedostatek světla může být častou příčinou špatného kvetení.

Doporučený článek:  V listopadu můžeme sázet cibulky oblíbených jarních květin

Rostlinu zalévejte jen střídmě, když půda v květináči úplně vyschne. Tohoto pravidla se držte i po dobu horkých dnů. Rostlina nepotřebuje intenzivní hnojení. Příliš mnoho hnojiv bude mít za následek nadměrný vývoj listů na úkor květů. Na jaře a v létě by se mělo používat malé množství živin. Tato rostlina není náročná na pěstování. Neublíží jí, ani když na ni na nějaký čas zapomenete.

Zdroj: https://www.stamenandstemblog.com/blog/2018/9/15/hoya-plant-faqs

Podobné články:

Trocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravkyTrocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravky

Umělá hnojiva nejsou pro vaše rostliny ani peněženku to nejlepší. Místo toho byste měli vždy hledat domácí řešení, které vám pomůže stejně dobře. V kuchyni najdete hodně produktů, které fungují