Jedinečná hoja okouzlí barevnými hvězdami, o pozornost ale vůbec nestojí

Jedná se o velkolepou rostlinu, která přinese milovníkům pokojových exemplářů mnoho radosti, zvláště když mluvíme o růžové odrůdě. Zároveň nezpůsobuje problémy, ale musíte si dávat pozor na chyby v její kultivaci, které vedou k tomu, že hoja růžová nekvete.

Vzhled neobvyklé rostliny

Tato rostlina pochází z východních oblastí Asie, ale velmi dobře se jí daří také v našich interiérech. Vyznačuje se několikametrovými výhonky a kožovitými hrubými listy. Na jejich povrchu se nacházejí jemné světlé skvrny. Nejvýraznější na rostlině jsou však intenzivně voňavé květy hvězdicového tvaru, shromážděné ve velkolepých okolcích.

Doporučený článek:  Kapradina má ráda svůj klid. Změny nenese lehce, snadno ztratí svou krásnou zeleň

Tyto krásné květiny si můžete užít hlavně v létě a na podzim. Ve skutečnosti pohled na ně netrvá dlouho. Důležité je to při péči o tuto rostlinu nepřehánět. Už dvou- až tříletá rostlina začíná kvést. Pokud však nejsou splněny některé požadavky, nádherné květenství se nám neukáže nebo nepropukne v celé kráse.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody nekvetení

Jedním z faktorů, proč možná vaše hoja nekvete, je příliš velký květináč, nejlepší je zasadit ji do co nejmenšího květináče. Dospělým exemplářům stačí květináč o průměru 20 centimetrů. Tato rostlina nemá ráda silné sluneční světlo, ale neměla by být ani ve stínu. Nedostatek světla může být častou příčinou špatného kvetení.

Doporučený článek:  Některé impozantní rostliny by rozhodně v interiéru chybět neměly, stanou se srdcem domova

Rostlinu zalévejte jen střídmě, když půda v květináči úplně vyschne. Tohoto pravidla se držte i po dobu horkých dnů. Rostlina nepotřebuje intenzivní hnojení. Příliš mnoho hnojiv bude mít za následek nadměrný vývoj listů na úkor květů. Na jaře a v létě by se mělo používat malé množství živin. Tato rostlina není náročná na pěstování. Neublíží jí, ani když na ni na nějaký čas zapomenete.

Zdroj: https://www.stamenandstemblog.com/blog/2018/9/15/hoya-plant-faqs

Podobné články:

Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkemMšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin.

Bez drahých hnojiv se klidně obejdete. Orchideje podpoří v květu obyčejná zeleninaBez drahých hnojiv se klidně obejdete. Orchideje podpoří v květu obyčejná zelenina

Orchideje patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Jejich pěstování nepatří mezi snadné, ale mnoho lidí je i přesto miluje a nedá na ně dopustit. Díky široké škále barev se hodí do