Roztomilá kuna dokáže napáchat obrovské škody. Znepříjemněte jí život, sama ráda odejde

Kuny jsou zvířata, která vedou noční životní styl, ale stává se, že se s nimi můžete setkat během dne. Upřednostňují klidná místa, jako jsou opuštěné dutiny, zákoutí nebo podkroví přístaveb. Existuje několik účinných metod, díky kterým se zbavíte kuny a neohrozíte její život.

Těsnění budov

Toto zvíře má ostré zuby a dokáže způsobit spoustu škody. Na druhé straně umí být také užitečná, protože loví myši a krysy. První z možností ochrany našeho domova je správné utěsnění budovy. Postarejte se o všechny otvory, kterými se může kuna dostat dovnitř. Pokud nevíte, kudy kuna přišla, rozptylte mouku v blízkosti stěn domu. Bílé stopy vám pak napoví, kudy nezvaný host vstoupil.

Doporučený článek:  Vosy a sršni jsou nevítanými návštěvníky zahrad. Při jejich likvidaci je namístě nejvyšší opatrnost

Dalším způsobem jsou odpuzovače pro kuny, které vydávají nepříjemné zvukové vlny. Nejsou slyšitelné pro lidské ucho, takže vás nebudou obtěžovat. Na trhu jsou také zařízení, která napodobují zvuky jezevců. Jsou to přirození nepřátelé kun, a proto tyto zvuky jistě odeženou nepřítele. Elektroniku umístěte přímo v zahradě nebo v podkroví domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Běžné pasti

Další možností je použití pastí, které mají ráčnový systém a jsou pro zvířata bezpečné. Najdete je v zahradních nebo internetových obchodech. Správně vyrobená past by měla mít vstupy ze dvou stran. Jako návnada bude fungovat slepičí vejce, kterými se kuna živí. Chcete-li nastavit past, použijte rukavice, které pomohou zamaskovat lidský pach. Jakmile se vám podaří kunu chytit, vložte ji do transportéru nebo kartónové krabice a odneste do nedalekého lesa nebo na louku.

Doporučený článek:  Tihle motýlci doma nikoho nepotěší. Kuchyni mohou během chvíle zamořit nebezpečnými patogeny

Kromě zvuků jezevce může být přítomnost psa nebo jeho srsti použita k vystrašení kuny. Jediné co musíte udělat, je využít čas, kdy pes ztrácí srst, a nasbírat chomáče a umístit je v blízkosti úkrytu kuny. Vůně přirozeného nepřítele jistě odradí vetřelce, který v panice opustí váš pozemek. I když zbavení se kuny z vašeho domova nemusí být nejjednodušší, stojí za to udělat to efektivním, ale zároveň humánním způsobem.

Zdroj: https://superexpel.de/martens-in-the-roof-and-house/?lang=en

Podobné články:

Malý krtek dokáže natropit pořádnou spoušť. Vyžeňte ho ze zahrady jednoduchými trikyMalý krtek dokáže natropit pořádnou spoušť. Vyžeňte ho ze zahrady jednoduchými triky

Krtci patří mezi škůdce, kteří mohou zničit celou úrodu. Proto je dobré zahradu nejen preventivně chránit, ale také vědět, jak se krtků humánním způsobem zbavit, aby se na zahradě již

Vosy a sršni jsou nevítanými návštěvníky zahrad. Při jejich likvidaci je namístě nejvyšší opatrnostVosy a sršni jsou nevítanými návštěvníky zahrad. Při jejich likvidaci je namístě nejvyšší opatrnost

Mezi množstvím hmyzu, který se u nás vyskytuje, jen málokterý vzbuzuje takový strach jako vosy a sršni. Svá hnízda často staví v okolí lidských obydlí a setkání s nimi může být bolestivé.