Svěřte svou zahradu rostlinám. Nenápadné květiny ji ochrání před škůdci a nalákají medonosný hmyz

Rostliny, které vás zbaví nejen škůdců, ale také ochrání vaši úrodu, najdete v mnoha zahradách. Nejsou tolik vidět, ale jejich funkcí je právě ochrana zahrady. Tyto druhy jsou velmi oblíbené. Lákají včely a další hmyz, který pomůže rostlinám v rozkvětu, na druhou stranu zaplaší škůdce, kteří by je mohli poškodit. Zahrady, sady nebo celé pozemky tak budou chráněné. Jaké rostliny patří do této skupiny?

Jaké rostliny ochrání vaši zahradu?

Tyto rostliny zajistí, že bude zahrada v rovnováze a nebudou se na ní vyskytovat žádní škůdci, kteří by mohli zničit úrodu. Jsou to obětavé rostliny, které lákají hmyz k opylení rostlin a bylin a zároveň do zahrady nepustí škůdce, kteří by je mohli poškodit. Proč se vyplatí je mít na zahradě? Včely, pavouci a motýli patří mezi hmyz, který je na zahradě potřeba.

Doporučený článek:  Prořezání ovocných stromů zajistí bohatou úrodu každý rok. Základní postup zvládne každý

Rostliny samy zajistí, že nebudete potřebovat žádné chemické přípravky k tomu, aby se rostlinám dařilo. Vysazovat je můžete na místech, kde máte keře, rostliny nebo bylinky, které potřebujete ochránit před škůdci a dalšími vlivy. Jaké rostliny patří do skupiny ochranitelských druhů? Je to například lichořeřišnice. Ta přitahuje mšice, a ostatní rostliny tak budou mít klid. Jetel, okurky nebo kopr s libečkem zabrání tomu, aby se kolem rostlin pohybovaly housenky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny jsou nejoblíbenější?

Lichořeřišnice patří mezi rostliny, které se vysazují nejčastěji. Má ráda teplá místa, na která svítí dostatek světla. Můžete ji využít například na fazole, dýně nebo saláty. Hodí se také k zelí nebo kapustě. Přitahuje mšice a další škůdce a právě tato zelenina tak bude chráněna. I další rostliny bude vhodné vysadit v místech, kde máte oblíbenou zeleninu.

Doporučený článek:  Zahradní rybník potřebuje během zimy ochranu a péči

Tansy je rostlina, která je nenáročná a nepotřebuje tak žádnou zvláštní péči. Ochrání například úrodu brambor, plaší škůdce i hmyz. Vysadit si ji ale můžete také doma, protože se zbavíte molů, komárů nebo mravenců v domácnosti.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/what-to-plant-to-keep-bugs-away-24734

Podobné články:

Proti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metodyProti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metody

Boj s domácími škůdci může být nejen stresující, ale také zatěžovat životní prostředí, pokud nejsou použity ekologické metody. Tradiční pesticidy a insekticidy mohou obsahovat toxické látky, které mají vedlejší účinky

Pravidla zimního kompostování: správné podmínky zajistí vrstvení a ochrana před nízkými teplotamiPravidla zimního kompostování: správné podmínky zajistí vrstvení a ochrana před nízkými teplotami

Zimní měsíce nemusí znamenat konec kompostování a užitečného využití organického odpadu ve vaší zahradě. I během chladných dnů můžete pokračovat v procesu výroby kompostu a využít ho pro zlepšení půdy

Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkemMšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin.