Magnolie jsou okouzlující strážkyně zahrad, které rády vystavují své nádherné květy slunci

Odolat kouzlu magnolie je velmi těžké. Možná to je důvod, proč je tato rostlina u nás stále populárnější a objevuje se na mnoha zahradách. Dorůstá působivých velikostí a přitahuje pohledy všech kolemjdoucích, protože je plná květů nádherných barev. Stejně jako u jiných rostlin jí musíte poskytnout správnou péči a lásku, aby mohla dobře růst a kvést.

Magnolie potřebuje specifickou půdu

Začneme u toho základního. Magnolie vyžaduje vhodné umístění a půdu. Nejlépe poroste tam, bude bude dobře chráněná před větrem a kde bude mít dostatek slunečního záření. Ideální substrát je s mírně kyselým pH (5–6). Před zasazením je potřeba půdu zcela očistit od plevele, dobře prokypřit a jemně okyselit přidáním rašeliny a humusu.

Doporučený článek:  Květiny mohou dělat radost nejen ve váze. Některé květy rozveselí také dobroty na talíři

Na co si dát pozor při výběru?

V první řadě si musíte dávat pozor při nákupu, protože i zde můžete udělat chybu. Sazenice musí být dobře zakořeněná a bez mechanického poškození. V dobrém stavu by měly být nejen kořeny, ale také listy (zdravé, bez známek onemocnění, nezmrzlé). Myslete na to, že rostlina kvete dva roky po výsadbě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Termín výsadby musíte přizpůsobit konkrétní odrůdě. Zahradníci vám rádi poradí. Obecně platí, že střední, fialové a japonské magnolie se vysazují v období od dubna do srpna, zatímco pro mnohokvěté magnolie je nejlepší čas k zasazení na začátku jara. Pokud si nejste jistí, zeptejte se zahradníka, u kterého budete sazenice kupovat.

Doporučený článek:  Orchideje po odkvětu mnozí rovnou vyhazují. Přitom tato květina může kvést ještě dalších několik let

Jak zasadit magnolii?

Výsadba je nejdůležitější částí celého procesu. Zvláštní pozornost věnujte kořenům, protože má velmi jemný kořenový systém. Z nádoby ji šetrně vyjměte s hroudou zeminy a vložte ji do jámy vykopané v prokypřené půdě. Kořeny nesmí být ničím narušeny ani zkráceny.

Sazenice magnolie vložená do půdy musí být zavlažována dešťovou vodou. Na vodu ze studny okamžitě zapomeňte, protože by byla rostlina v šoku z teplotního rozdílu. Zahradníci ji také doporučují zakrýt mulčem, aby byla chráněna před zaplevelením a ztrátou vody. Samozřejmostí je pravidelné odstraňování plevele, který by jí bral vláhu a živiny. Na podzim je zapotřebí ji ochránit před mrazem vrstvou rašeliny nebo kůry a slámy.

Doporučený článek:  Vřesy v květináči potřebují na podzim zvláštní pozornost. Pak je ani největší mrazy neskolí

Podobné články: