Péče o muškáty není vždy jednoduchá. Největším problémem, se kterým se potýkají majitelé těchto nádherných květin, je zalévání. Způsob zalévání závisí na druhu muškátů, které máte doma. A myslet musíte také na povětrnostní podmínky, protože i ty hrají roli. Muškáty dobře zvládají sucho a horko, protože pochází původně z jižní Afriky. Jak muškáty správně zalévat?
Nejlepší cesta k nejkrásnějším muškátům
Břečťanolisté muškáty jsou jedinečnou rostlinou na léto. Díky své odolnosti vám poskytnou nádherné květy i ve velmi horkých dnech, takže zaručeně ozdobí parapety i balkony. Muškáty dokážou dobře ukládat vodu, takže odolají i horku a suchu. Musíte ale myslet na to, že o ně musíte stále pečovat. Jestli chcete, aby byly zdravé a užili jste si jejich krásné květy, musíte jim poskytnout správnou zálivku. Jak toho dosáhnout, aniž byste nad tím museli příliš přemýšlet?
Jak zalévat muškáty, aby zůstaly vždy zdravé?
Dokonalá úprava muškátů vám zajistí bujné květenství, které si budete moci užívat po docela dlouhou dobu. Navíc se stanou jedinečnou součástí vašeho domova. Při zalévání si musíte dát pozor na to, abyste muškáty nepřelili. Pamatujte, že původně rostly v Africe, a proto jsou zvyklé na nízkou vlhkost. V kořenech a listech si schovávají dost vody na později. Zalévejte je pouze v případě, že je jejich půda doopravdy suchá a teplá. Jedině tak jim neublížíte.
Klíč ke zdravým a krásným muškátům
Při zalévání nesmíte zapomínat také na frekvenci a množství vody. Ideální bude, když budete zalévat méně často a v menším množství. Na jednu rostlinu vám postačí asi sklenice vody. Jestli máte každou květinu v samostatném květináči, voda by měla tvořit asi 10 % objemu květináče. Jestli se vám podaří rostlinu přelít, můžete přebytečnou vodu z květináče slít. Muškáty na zahradě rozhodně nezalévejte během období dešťů a počkejte pár dnů, než se k zálivce vrátíte.
Zdroj: https://www.sarahraven.com/articles/how-to-plant-and-grow-pelargoniums