Nejen na jaře útočí alergie. Některé rostliny, plísně i roztoči jsou na podzim v plné síle

Jaro patří mezi období, které je spojeno s mnoha zdravotními komplikacemi. Ať se jedná o alergie, nebo jiné problémy. I na podzim se ale můžete potýkat s alergiemi. Nebudou možná tak silné jako na jaře, i tak je ale potřeba je vyřešit, protože jinak můžete trpět i několik týdnů. Jak se vypořádat s podzimní alergií? Nemusíte používat pouze chemické prostředky, poradíme jak na to.

Alergií je mnoho druhů

Alergickou rýmou můžete trpět nejen na jaře, kdy všechno kvete. Jsou totiž formy, které se objevují hlavně na podzim. Senná rýma je jen následek toho, že se naše tělo brání některým látkám. Alergie bývají spojovány hlavně s některými druhy stromů nebo květin. Co se týče rostlin, na které můžete být alergičtí na podzim, patří sem například pelyněk. Tato bylina může způsobit zánět spojivek a také častou rýmu.

Doporučený článek:  Lahodné pesto z petrželky ozvláštní každé menu. Jedinečné jsou ale také jeho zdravotní účinky

Na začátku podzimu se můžete „těšit“ také z vůně jitrocele, kopřivy nebo lupiny. Mezi další pylové alergeny patří ambrozie. Sice tato rostlina kvete již v srpnu, ale pyl můžete najít ještě na konci října. Alergii pak můžete mít také na plísňové houby. Ty se živí nejen zbytky rostlin, ale dobře jim dělá také vysoká vlhkost a teploty nad 16 stupňů. Venku je najdete v parcích nebo zahradách.

Zdroj obrázku: Freepik

Roztoči řádí hlavně na podzim

Některé alergeny jsou přítomné ve vzduchu po celý rok. Koncem léta nebo na podzim si ale můžete všimnout, že jich je mnohem více. Mezi alergeny patří také roztoči. Najdete je hlavně ve své domácnosti, například v postelích, matracích nebo nábytku. Snadno si je přinesete také na dětských hračkách. Zabránit jejich přítomnosti můžete pouze tak, že budete domácnost pravidelně uklízet a hračky prát.

Doporučený článek:  Šeřík si můžeme nasušit do zásoby, léčivý odvar uleví při bolesti nebo hypertenzi

A jak alergiím předejít? Udržujte doma pořádek a neskladujte v domácnosti prázdné krabice nebo další věci, které už nikdy nebudete potřebovat, i když si to budete myslet. Používejte nejen tradiční, ale také moderní způsoby jak při čištění domácnosti, tak při boji proti alergické reakci. Jestliže máte alergii na pyl, na podzim se vyhýbejte procházkám v přírodě.

Zdroj: https://healthy-house.co.uk/allergy-blog/avoid-these-3-common-autumn-allergy-triggers/

Podobné články:

Klíště je hrozbou, které lze jednoduše předejít. Spolehlivě je odradí kyselina a bylinkyKlíště je hrozbou, které lze jednoduše předejít. Spolehlivě je odradí kyselina a bylinky

Klíšťata jsou malí pavoukovci, kteří jsou pro naše zdraví velmi nebezpeční. Jejich aktivita je v létě vysoká, navíc trávíme většinu času venku. Klíšťata jsou přenašeči velmi nebezpečných onemocnění, jako je