Ořechový odvar zatočí s bolestí i zánětem. Zázračně působí také na krásu

Víte, jak si nejrychleji ulevit od bolesti? Pomohou vám vlašské ořechy. Jejich vlastnosti jsou totiž pro lidské tělo velmi prospěšné a můžete si snadno ulevit nejen od menstruačních bolestí, ale také od namoženého břicha. Jaké vlastnosti má vlašský ořech a jak si udělat odvar, který budete mít rychle hotový a můžete ho využít kdykoliv?

Nejen plody, také listy ořešáku můžete využít

Vlašské ořechy byste měli pravidelně zařadit do svého jídelníčku. Kromě toho ale můžete v kuchyni využít také listy ořešáku, které mají velmi podobné vlastnosti jako jeho plody. Čaj připravený z vlašáků bude mít skvělé vlastnosti pro vaše tělo. Obsahují totiž vitamin C a flavonoidy, které zabraňují volným radikálům dostat se do vašeho těla.

Doporučený článek:  Proti hrabošům v zahradě funguje skořice, česnek nebo listy ořešáku

Nálev z ořechů se doporučuje zejména lidem, kteří mají problémy se záněty žaludku nebo střev, ale také těm, kteří často trpí na zácpy nebo zvracení. Můžete si jimi ulevit od infekce ledvin a také si díky nim můžete vylepšit pokožku a vlasy. A jak si takový odvar připravit, aby byl opravdu účinný?

Zdroj obrázku: Freepik

Odvar si můžete připravit několika způsoby

Zdravý ořechový čaj je jednou z možností, jak si ořechy vychutnat. 1–2 lžičky zalijte horkou vodou, nechte 20 minut stát a poté sceďte. Můžete ale dát listy ořešáku do hrnce s vodou, povařit deset minut a poté můžete nálev pít teplý i studený. Pijte jednu sklenici denně. Odvar ale můžete použít také jako oplach na umyté vlasy. Budou lesklé a zdravé.

Doporučený článek:  Nenechte svou úrodu napospas nenasytným škůdcům. Proti všem existuje jednoduché, ale účinné řešení

Samozřejmě nejsou ořechy vhodné pro každého. Nehodí se pro těhotné ani kojící ženy, které mohou mít alergii na ořechy. Vhodné nebudou ani pro ty, kteří mají problémy s přecitlivělostí žaludku. Ti, kteří si je dopřát mohou, ale doplní podstatné vitaminy a také další látky, které pomohou ke zdraví celého těla. Podporují zejména činnost mozku. A ořešák si můžete snadno zasadit i na vlastní zahradě.

Zdroj: https://www.health.com/nutrition/walnut-benefits

Podobné články:

Nejlepší hnojivo na rajčata nestojí ani korunu. Obyčejný odpad podpoří bohaté a šťavnaté plodyNejlepší hnojivo na rajčata nestojí ani korunu. Obyčejný odpad podpoří bohaté a šťavnaté plody

Přemýšlíte, čím hnojit rajčata? Není třeba kupovat žádné drahé prostředky, vystačíte si jen s tím, co máte v domácnosti. Získáte pak bohatou úrodu a brzy si pochutnáte na šťavnaté zelenině z