Kapradiny pročistí vzduch lépe než drahé přístroje. S trochou péče budou krásným doplňkem domova

V posledních letech se kapradiny staly velmi oblíbeným druhem pokojových rostlin. Domů si je pořizuje mnoho lidí. Porostou krásně ale jen v případě, že jim poskytnete vše, co potřebují. Zálivka je velmi důležitá, ale bez efektivního hnojiva se také neobejdete. Aby byla kapradina vždy zelená, budete potřebovat jen jediný domácí trik, který vám pomůže.

Kapradiny v květináči fungují jako výkonný vzduchový filtr, díky kterému budete mít ve svém domově dokonale čistý vzduch. Zbavíte se díky nim toxinů, těžkých kovů i dalších složek ve vzduchu, které rozhodně dýchat nechcete. Aby mohla rostlina takto fungovat, musíte jí nejdřív poskytnout podmínky, aby mohla prospívat.

Doporučený článek:  Několik tipů, jak nenaletět při koupi domácích rostlin v obchodě

Pečujte o kapradiny správně

Kapradiny umístěte do polostínu nebo na místo, kde je rozptýlené světlo. Na slunci se rychle spálí a v tmavém rohu nebudou růst. Rostlina potřebuje květináč s dobrou drenáží. Potřebuje mít vlhkou půdu, ale nesmíte ji přelít. Kapradiny milují kyselou půdu, která je bohatá na humus. A jednou za čas byste ji měli přihnojit, aby získala všechny potřebné minerály.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby péče o kapradiny

Ideálním hnojivem pro kapradiny je oblíbený horký nápoj. Použít totiž můžete čaj. Nejlepší je černý čaj, ale také bylinné odvary z heřmánku, kopřivy nebo šalvěje. Jednoduše si uvařte čaj nebo nálev z bylinek, nechte ho vychladnout na pokojovou teplotu a jednou za čas takto zalijte kapradiny. Použít můžete také kávovou sedlinu, kterou lze snadno nanést na půdu kolem rostliny.

Doporučený článek:  Zimní zahrada: Jaké zde zajistit podmínky pro dokonalý růst

Kdy je správná doba na přesazení kapradiny?

Kapradiny nepotřebují často přesazovat. To je pro vás jistě dobrá zpráva. Stačí, když jim vyměníte květináč jednou za pár let. Nejlépe uděláte, když to necháte na jaro. Nový květináč by neměl být o moc větší než současný. Ideální je keramický květináč, který mají rostliny nejraději. Při této péči vám bude kapradina nádherně růst a vyčistí vám doma vzduch.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/care/fern-care-guide/

Podobné články:

Vánoční hvězda je krásnou dekorací do každého domova. Postarejte se o ni správněVánoční hvězda je krásnou dekorací do každého domova. Postarejte se o ni správně

Květina vánoční hvězda, známá také jako Poinsettia, je jedním z oblíbených symbolů vánočního období. Její výrazné listy v červené, růžové nebo bílé barvě dělají z této rostliny vynikající vánoční ozdobu.

Jedinečná hoja okouzlí barevnými hvězdami, o pozornost ale vůbec nestojíJedinečná hoja okouzlí barevnými hvězdami, o pozornost ale vůbec nestojí

Jedná se o velkolepou rostlinu, která přinese milovníkům pokojových exemplářů mnoho radosti, zvláště když mluvíme o růžové odrůdě. Zároveň nezpůsobuje problémy, ale musíte si dávat pozor na chyby v její