Tyto krásky neudělají ostudu na žádném parapetu. Dopřejte jim to nejlepší, odvděčí se bohatými květy

Orchideje sice patří mezi oblíbené rostliny, je ale nutné zajistit jim správné podmínky, ve kterých se jim bude dařit. Není jednoduché dosáhnout toho, že rostlina neustále pokvete, pokud se vám to ale povede, budete se z jejích květů těšit i několik měsíců. Stejně jako jiné rostliny i orchideje potřebují pravidelnou zálivku a také občasné hnojení, kterém jim dodá kvalitní minerály a další živiny.

Vyrobit si můžete domácí hnojiva

Jak můžete orchideje zalévat? Je to velmi jednoduché. Samotné zalévání totiž rostlina nesnese, musíte postavit květináč do vody a počkat, až si orchidej vezme, kolik potřebuje. Zbytek vody pak vylijte a můžete rostlinu vrátit na její místo. Dejte pozor, aby voda měla pokojovou teplotu, orchidej byste nikdy neměli zalévat studenou vodou, která může způsobit její uhynutí.

Doporučený článek:  Královny květin si zaslouží hýčkat. Správný sestřih je podpoří v růstu i dalším kvetení

Orchideje pak nejsou náročné rostliny, ale zároveň nejsou vhodné pro začátečníky. Orchideje dejte do vody ráno, aby mohla po celý den vodu zpracovávat. Pokud budou mít vody až moc, poznáte do podle žlutých listů. Zalévejte je, až když bude substrát kompletně suchý. K růstu a kvetení je můžete dovést jen pravidelnou zálivkou, ale také doplněním živin, které získají z kvalitního hnojiva.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojiva snadno a rychle

Hnojení je důležité pro každou rostlinu. Domácí hnojiva se přitom stávají čím dál oblíbenější, protože jsou snadno dostupná a můžete je mít po ruce kdykoliv. Na orchideje se pak hodí banánové hnojivo, které si můžete připravit hned několika způsoby. Banánovou slupku můžete usušit a nakrájet na kousky. Smíchejte pak lžíci banánu s 200 ml vody a nechte vychladnout. Slupku samotnou ale můžete zalít vodou a odložit na několik dní.

Doporučený článek:  Pivoňka okouzlí krásou i omamnou vůní. Málokdo však zná její jedinečné účinky na lidské zdraví

Hnojivo si můžete připravit také z piva. Tady je nutné vědět, že hnojivo je dobré používat pouze jednou za měsíc. I pivo smíchejte s vodou, nechte chvíli odstát a poté můžete používat. Podobným způsobem si připravíte také česnekové hnojivo, které orchidejím velmi chutná.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/how-to-care-for-orchids/

Podobné články:

Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná vodaJednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Orchideje jsou oblíbenými rostlinami u nás i všude ve světě. Jsou vhodné pro zkušenější pěstitele, protože potřebují zvláštní podmínky, aby se jim dobře dařilo. Co dělat, když orchidej nechce kvést,