Narcisy mohou ve váze vydržet dlouho krásné. Stačí je správně střihnout a nešetřit vodou

Narcisy zaujmou nejen svými velkými květy, ale také barvou. Žlutá přinese do vaší domácnosti jarní náladu a na jídelním stole se budou skvěle vyjímat především ve velikonočním období. Nejsou to ale trvalé květiny, ve váze vydrží pouze několik dní. Jejich čerstvost ale můžete snadno prodloužit triky, které vám nyní ukážeme.

Jak se správně starat o narcisy ve váze?

Řezané květiny jsou velmi oblíbeným dárkem. Bohužel žádná ve vodě nevydrží věčně. Jejich trvanlivost ale můžete prodloužit pomocí jednoduchých triků. Pro narcisy je vhodné najít ideální místo, kde se jim bude dařit. Potřebují místo, kde nebude velké teplo, zároveň nemají rády průvan a ostré sluneční paprsky. Narcisy byste neměli nikdy dávat do vázy společně s ostatními květinami, protože jinak budou vypouštět jedovaté látky.

Doporučený článek:  Svěřte svou zahradu rostlinám. Nenápadné květiny ji ochrání před škůdci a nalákají medonosný hmyz

Narcisy je vhodné seříznout. Stačí pouze několik centimetrů v úhlu 45 stupňů. Potom záleží hodně na velikosti vázy. Narcisy mají rády vázy s širokým hrdlem. To zabrání tomu, že se bakterie přenesou na rostliny. Spodní listy by se neměly dostat pod vodu, protože rostlina jinak hnije. Narcisy můžete dokonce pěstovat také bez vody. Budou ale kvést pomaleji, proto raději poradíme, jak prodloužit jejich čerstvost.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká voda je pro narcisy nejvhodnější?

Narcisy ve váze vydrží asi 3–5 dní. Aby vydržely ve váze déle čerstvé, je nutně pravidelně každý den měnit vodu. Nejlepší bude si kupovat rostliny, které mají zavřená poupata. Jedině tak zajistíte, že se z narcisů budete těšit delší dobu. Nejlepší pro narcisy a rostliny všeobecně bude dešťová voda, protože neobsahuje žádný chlór. Váza by měla být čistá, proto při výměně vody nezapomínejte na její čištění.

Doporučený článek:  Péče o zimní květiny: potřebují zálivku, živiny i ochranu před mrazem

Jestliže chcete prodloužit životnost rostlin, můžete do vody přidat například krystalky kyseliny citronové, nebo dokonce aspirin. Do vody ale můžete přidat také několik kousků ledu, které prodlouží životnost nejen narcisů, ale také dalších rostlin. Vyplatí se zkusit vhodit do vody měděnou minci.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/make-cut-daffodils-last-longer-95995.html

Podobné články:

Hnojivo z droždí podpoří rostliny v růstu, využít lze na květiny i zeleninuHnojivo z droždí podpoří rostliny v růstu, využít lze na květiny i zeleninu

Kvasinkové hnojivo na květiny je velmi přirozenou alternativou klasických hnojiv, která najdeme v obchodech. Poslouží k lepší ochraně rostlin před chorobami a škůdci, ale zároveň bude podporovat jejich růst. Poradíme