Oslaďte život své zahradě. Rostliny porostou bleskovou rychlostí a škůdci se jim obloukem vyhnou

Cukr patří mezi oblíbené potravinářské výrobky, ale bohužel není zdravý pro naše tělo. Spojovaný je nejen s nadváhou, ale také zubním kazem nebo dalšími zdravotními komplikacemi. Cukr má ale jednu výhodu – můžete ho použít jako kvalitní hnojivo pro zahradní rostliny. Vyživuje je, je to zdroj energie nejen pro člověka. Proto byste ho měli mít po ruce, pokud chcete mít rostliny zdravé a plné květů.

Proč se vyplatí zahradu posypat cukrem?

Cukr je velmi oblíbenou potravinou hlavně u dětí, ale i dospělí se nechají unést jeho chutí. Je to sacharóza a získáte ji z cukrové třtiny nebo cukrové řepy. Cukr ale patří mezi známé suroviny, které škodí zdraví. Rozsypaný cukr po zahradě může zastat funkci prostředku, kterým zabráníte škůdcům, aby napadali rostliny. Jak ale funguje na zahradě? Ukážeme, proč je tak dobré ho mít při ruce.

Doporučený článek:  Domácím broskvím se nic nevyrovná. Ovocný strom vypěstujete i ze zbylé pecky

Můžete se díky němu zbavit nezvaných hostů nejen na zahradě, ale také na konkrétních rostlinách. Připravte si past a smíchejte cukr s jedem a rozsypejte ho na zahradě. Cukr ale dokáže také vyživovat půdu a díky tomu budou rostliny na zahradě déle kvést a růst. Přitahuje naopak dobrý hmyz, který dokáže rostliny otevřít a dodat jim živiny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na mravence bude cukr dobře fungovat

Cukr bude dobře fungovat proti škůdcům a parazitům, kteří by rostliny mohli napadnout. Mravenci jsou sice považovaní za užitečný hmyz, ale na zahradě mohou způsobit také problémy. I malé skupiny mravenců mohou způsobit zničení úrody, na kterou se těšíme několik týdnů. Cukrovou past si můžete snadno vyrobit pomocí domácích prostředků.

Doporučený článek:  Na jaře bude trávník potřebovat obnovit. Několik kroků mu vrátí původní krásu

Smíchejte prášek do pečiva s cukrem v poměru 1 : 1. Směs nasypte na místa, kde vidíte mravence nebo další škůdce nejčastěji. Mravenci se těmto místům budou vyhýbat. Hodit se bude také proti dalším škůdcům, kteří jsou nezvanými hosty na vaší zahradě. Dávejte si ale pozor, abyste to nepřehnali s množstvím.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/surprising-sugar-uses-in-the-garden/

Podobné články:

Snížit účty za energie pomůže optimalizace vytápění, omezené svícení i výměna spotřebičůSnížit účty za energie pomůže optimalizace vytápění, omezené svícení i výměna spotřebičů

Všichni chceme ušetřit při běžném užívání svého domova. Není to tak těžké, jak si možná myslíte. Stačí pár obyčejných a jednoduchých změn k tomu, abyste ušetřili hodně peněz na každoročním