Proti cholesterolu lze bojovat přirozeně. Víc než speciální léky pomohou domácí tinktury

Kardiovaskulární onemocnění jsou obrovským rizikem pro každého z nás. Nezdravý životní styl, hodně stresu, málo spánku a nevhodná strava jsou rizikovými faktory, na které bychom měli neustále myslet. Velkým rizikem je také vysoký cholesterol, se kterým většina lékařů bojuje pomocí léků. Můžete se ale obejít i bez nich. Pomohou vám tinktury, které si jednoduše vyrobíte doma.

Tinktura z mahónie

Plody mahónie obsahují hodně vitamínu C a kyselinu chlorogenovou. Obsahují také berberin, který ovlivňuje množství lipidů v krvi a dokáže snížit cukr v krvi. Navíc reguluje krevní tlak a snižuje špatný LDL cholesterol. Plody mahónie zamrazte (cca 1/2 sklenice). Oslaďte 8 lžícemi medu a zalijte alkoholem. Nechte měsíc stát na tmavém místě, přeceďte a trochu oslaďte. Za dalších pár týdnů můžete tinkturu používat.

Doporučený článek:  Roztomilého ježka z pozemku nevyhánějte. Je nejlepším přítelem každého správného zahradníka

Tinktura z rozrazilu

Rozrazil je rostlina, která má drobné květy. Právě květy obsahují nejvíce léčivých látek. Usnadňují trávení, působí jako diuretikum a čistí krev od cholesterolu. Tinkturu vyrobíte z pár lžic mleté bylinky a asi 1/2 litru vodky. Nechte směs stát po dobu 10 dnů na tmavém a teplém místě. Díky tomu se vytvoří jedinečná tekutina. Po této době směs přeceďte, aby byla tekutina průhledná.

Zdroj obrázku: Freepik

Tinktura z grapefruitu

Grapefruit je velmi zdravé ovoce, které nemusíte jen konzumovat čerstvé. Vitamíny C, A, E a skupiny B, kyselina listová, flavonoidy a další budou mnohem efektivnější v tinktuře. K litru grapefruitové šťávy přidejte litr lihoviny. Směs nechte louhovat asi týden a poté budete mít tinkturu připravenou. Konzumovat ale můžete také grapefruitovou šťávu, která bude mít stejné účinky.

Doporučený článek:  Ochraňte svůj dřevěný skládek proti škůdcům a plísním

Tinktura z česneku

Poslední surovinou je česnek. Jde o extrémně zdravou zeleninu. Česneková tinktura je úžasným lékem proti vysokému cholesterolu. Navíc čistí žíly. Oloupaný a prolisovaný česnek (asi 10 g) zalijte alkoholem. Nechte stát po dobu 10 dnů a poté tekutinu slijte, abyste se zbavili zbytků česneku. Hotovou tekutinu nechte 4 dny odstát a potom bude tinktura hotová.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/heart-disease/natural-remedies-cholesterol

Podobné články:

Otoky nohou zmírní oblíbené bylinky. Domácí mast, koupel a obklady přinesou úlevuOtoky nohou zmírní oblíbené bylinky. Domácí mast, koupel a obklady přinesou úlevu

Jak vznikají otoky končetin? Na vině jsou problémy s oběhovým systémem a vznikají hromaděním tekutiny v mezibuněčném prostoru. Tento problém se zhoršuje v horkých dnech a nejčastěji postihuje lidi žijící

Kompost připravený během zimy najde bohaté využití na začátku jarní sezónyKompost připravený během zimy najde bohaté využití na začátku jarní sezóny

Kompostování je udržitelná praxe, která vám umožňuje snížit množství organického odpadu, který končí na skládkách, a zároveň vytvářet vlastní výživný kompost, který můžete použít k obohacení půdy ve vaší zahradě.