Bobkové listy jsou tajnou zbraní proti nevítaným hostům. Kuchyňské zásoby zůstanou v bezpečí

Bobkové listy jsou častým kořením v polévkách, omáčkách nebo indických pokrmech. Přidat je můžete vždy, když potřebujete zvýraznit chuť a vůni daného jídla. Kromě toho mají mnoho zdravotních výhod, a proto byste je měli mít doma také jako součást domácí lékárničky. To ale není všechno. Využít je můžete také pro boj s potravinovými moly.

Díky bobkovým listům se zbavíte hmyzu

Potravinoví moli mohou být v kuchyni velkým problémem. Většinou si je přineseme domů z obchodu v mouce nebo cukru, které se obvykle prodávají v papírových sáčcích. Moli se rychle rozmnožují, a proto musíte přesně vědět, jak s nimi bojovat. Existuje hned několik způsobů, které vás tohoto škodlivého hmyzu zbaví.

Doporučený článek:  Nejlepší hnojivo na rajčata nestojí ani korunu. Obyčejný odpad podpoří bohaté a šťavnaté plody

Velmi dobře funguje čerstvá levandule, ale tu nemáte jistě po ruce během celého roku. Proto se vyplatí, když sáhnete po bobkových listech. Díky vavřínovému esenciálnímu oleji, který obsahují, se od vaší kuchyně budou moli držet velmi daleko. Přitom stačí, abyste jediný bobkový list vložili do nádoby nebo sáčku se sypkými potravinami a pár jich umístili přímo do kuchyňské skříňky.

Zdroj obrázku: Freepik

Předcházejte nevítaným hostům. Jak?

Máte-li doma vavřínový esenciální olej, můžete ho také použít. Stačí, když dáte pár kapek na malé množství jedlé sody. Tuto směs uzavřete do nádoby tak, aby z ní vůně mohla vycházet do prostoru, a postavte ji do kuchyňských skříněk, kde skladujete potraviny. Pamatujte, že molům stačí jen malá škvíra, aby se k potravinám dostali, a rádi se usadí prakticky všude.

Doporučený článek:  Zkušení houbaři vědí, jak si z lesa odnést plné košíky. Umí si počkat na správné počasí

Nejlepším bojem je samozřejmě prevence. Z tohoto důvodu byste měli sypké potraviny ihned po příchodu z obchodu přesypat do vzduchotěsných nádob (plastových nebo skleněných). To je nejlepší způsob, jak se tohoto hmyzu zbavit a zamezit množení po celé kuchyni. Navíc můžete do nádob již preventivně umístit listy bobkových listů, abyste je zahubili.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/declutter-your-home/a555511/how-to-get-rid-of-moths-in-wardrobe/

Podobné články:

Skladujte dešťovou vodu bez výskytu řas. Správná a čistá nádoba je základSkladujte dešťovou vodu bez výskytu řas. Správná a čistá nádoba je základ

Skladování dešťové vody na zahradě vám může ušetřit hodně peněz. Navíc jde o ekologický způsob, jak zalévat svou zahradu. Vodu můžete doma využít na splachování toalety, zalévání pokojových rostlin a