Domácí hnojivo rostlinám prospěje a stojí zlomek ceny

Všechny rostliny si zaslouží dobré hnojivo a pravidelné doplnění živin. Při výběru se vždy musíte dívat na druh konkrétní rostliny a látky, které potřebuje. V každém případě ale najdete přírodní produkty, které budou fungovat skvěle, nebudou vás stát prakticky žádné peníze a prospějí zdraví vašich rostlin. Podívejme se na pár příkladů přírodních hnojiv, která můžete doma i na zahradě používat.

Banánové hnojivo

Slupky banánů obsahují velké množství draslíku, který je důležitý pro mnoho rostlin. Obsahují i mnoho dalších vitamínů a minerálů. Stačí, když je namočíte do vody, necháte pořádně uvolnit jejich prospěšné látky a potom touto vodou zalijete své rostliny.

Doporučený článek:  Zelné obklady jsou první pomoc při zánětu i bolesti kloubů. Přikládat je lze až 5 dní

Domácí kompost

Máte-li možnost kompostovat na zahradě, budete mít velkou výhodu. Sami si vytvoříte kvalitní kompost, který bude posilovat zdraví vašich rostlin i celé zahrady. Navíc zpracujete zbytky z kuchyně, které byste jinak vyhodili. A kompostem můžete podpořit zdraví celých záhonů před začátkem aktivní sezóny.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo z čaje

Čajové sáčky se také považují za skvělé hnojivo. Roztrhněte sáčky od použitého čaje nebo použijte sypaný čaj. Jednoduše malé množství nasypte k rostlinám, u kterých chcete použít hnojivo. Obsahují dusík, fosfor a draslík, které jsou klíčové pro zdraví rostlin. Myslete jen na to, že můžete používat jen černý čaj.

Doporučený článek:  Na klíšťata se musí chytře. Příjemné vůně je odeženou a vy budete konečně v bezpečí

Speciální hnojivo z mořských řas

Mořské řasy obsahují mnoho minerálů a prvků, které jsou pro rostliny extrémně důležité. Můžete je použít jako mulč pro rostliny na záhonech nebo je rozpustit a použít jako tekuté hnojivo při zalévání. Jestli budete chtít něco trochu netradičního, mořské řasy jsou skvělou možností.

Vaječné skořápky nevyhazujte

Všichni doma používáme vajíčka. A bohužel většina lidí vyhazuje jejich skořápky. Můžete je přitom zalít vodou, nechat nějakou dobu namáčet a potom touto vodou zalít své rostliny. Stejně jako vejce, také jejich skořápky obsahují vápník a mnoho dalších minerálů. Proto poskytují rostlinám mnoho živin.

Zdroj: https://lomi.com/blogs/news/homemade-fertilizer-for-plants

Podobné články: