Trávník jistě nebude nějakou dobu krátce po zimě vypadat zrovna dobře. Musíte mu na začátku jara věnovat trochu péče a lásky, aby vás během celé letní sezóny těšil. Obnova trávníku po zimě je klíčem k tomu, aby celá zahrada v sezóně vypadala naprosto nádherně. Stačí vám přitom jen pár kroků, které vám přinesou do života překrásný, bujný a sytě zelený trávník.
Odstranění listí a větví
Po zimě je klíčové shrabat listí a odstranit staré větve z podzimu. Nejde jen o to, že to nevypadá dobře. Klíčové je to hlavně proto, aby se k trávníku dostalo dost slunečních paprsků a vzduchu. Jedině díky tomu může správně a rychle růst. Bez tohoto kroku se jednoduše neobejdete, i když to není zrovna příjemná činnost.
Provzdušnění trávníku
Kultivace trávníku je oblíbenou metodou u zahrádkářů. Můžete si na to pořídit speciální přístroj, kterým to půjde rychle a snadno. Provzdušnění půdy zajistí, že se do ní dostane dost vody, vzduchu a živin. Navíc se kořínky trávy snadno zakoření a bude jich na pozemku mnohem více.
Efektivní hnojení
Jaro je nejlepším časem na to, abyste použili hnojivo na celé zahradě. Většina lidí ho používá pouze na záhonech, ale to je velká chyba. Trávník si po zimě také zaslouží doplnit živiny. Potřebovat budete hnojivo s vyšším obsahem dusíku, který vám zajistí nádherně zelený trávník.
První sekání trávy
Na jaře vás pochopitelně bude čekat také první použití sekačky. Před prvním použitím se ujistěte, že je čistá a čepele jsou ostré. Pravidelné sekání trávy je důležité k tomu, aby vám začala rychleji růst. Počkejte, až bude mít 5-8 centimetrů a potom začnete se sekáním. Před touto výškou to nemá smysl.
Odstranění plevele
Nakonec se pusťte do likvidace plevele. Použít můžete herbicidy, klasické trhání plevele nebo domácí prostředky proti těmto škodlivým rostlinám. Skvěle funguje i obyčejná horká voda, ale na trávníku musíte použít metody, které lze více specifikovat pro danou oblast, jinak si spálíte i zdravou trávu.
Zdroj: https://www.holmesutah.com/blog-posts/how-to-revive-your-lawn-after-winter