Zářivá zrcadla bez jediné šmouhy může mít doma každý. Stačí použít správné prostředky

Fleky, šmouhy, nebo přímo pruhy na zrcadle? Skleněné plochy jsou obrazem čisté domácnosti, špinavé zrcadlo je pak k vzteku pro každou hospodyňku, která chce mít domácnost dokonale čistou. Jenže jak na zrcadla? Zakoupit drahé přípravky propagované v reklamách? Pořídit čisticí parní stroj? Rozhodně ne, existuje mnohem levnější a efektivnější řešení, navíc tyto přípravky na čištění zrcadel má úplně každý doma ve spíži. Nevěříte? Budete překvapení, jak se bude lesknout díky octu nebo čajovému nálevu!

Domácí prostředky jsou levné a ekologické

Reklamy na různé čisticí prostředky na nás útočí dnes a denně, ale stejně účinné jsou také různé domácí přísady, které jsou oproti těm kupovaným mnohem levnější. A co víc, dokonce jsou mnohem ekologičtější, protože marketingově zprofanované výrobky obsahují celou řadu chemikálií a agresivních látek, které poškozují zdraví a životní prostředí. Pro dokonale čisté zrcadlo se doporučuje pravidelný úklid, aby skvrny nebyly zaschlé, k tomu je vhodné po koupání prostor dokonale vyvětrat a zrcadlo vytřít do sucha pomocí papírové utěrky.

Doporučený článek:  Proti škůdcům v zahradě můžeme bojovat šetrnou a přírodní cestou

Na pruhy a šmouhy? Jedině ocet!

Běžně se ocet používá na dochucení pokrmů, své nezastupitelné místo má též při úklidu, protože se jedná o mírně žíravý dezinfekční prostředek, který hravě odstraní vodní kámen i zaschlou špínu. Mimo to se hodí i na vyleštění zrcadla. Do sklenice vody se vlije lžíce octa, roztok se přelije do lahvičky s rozprašovačem a postříká se sklo, následně se povrch dokonale vyleští papírovou nebo mikrovláknovou utěrkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Čajový nálev pro dokonalý lesk

Černý čaj je výtečný na povzbuzení těla a mysli, výtečně však funguje též při úklidu. Postupuje se obdobně jako s octem, akorát se uvaří silný čaj, který se nechá zchladit. Roztok smíchaný s vodou a několika kapkami salicylového lihu z lékárny se přelije do rozprašovače, aplikuje se na zrcadlo a dokonale se krouživými pohyby vytře do sucha. Zvlášť odolné skvrny je nutné postříkat zvlášť, po chvilce půjdou snadno odstranit.

Doporučený článek:  Plísně v půdě se zbavíme zahřátím v troubě

Punčocháče a glycerin dodají zářivost

Zrcadlo v koupelně vlivem zvýšené vlhkosti a teploty trpí na časté orosení. Páře lze snadno zamezit použitím glycerinu. Pár kapek glycerinu se pomocí hadříku rozetře na celou plochu zrcadla, čímž se vytvoří ochrana vůči vlhkosti. Poté se zrcadlo vyleští starými nylonkami pomocí krouživých pohybů.

Zdroj: https://livesimply.me/how-to-make-homemade-glass-and-mirror-cleaner/

Podobné články: